לאחר שלעגו על הצעד שעשתה אפל,סמסונג ושיאומי הולכות בעקבותיה

למרות שלעגו על אפל שכבר לא כוללת מטען עם סדרת האייפון 12, צפויות כעת סמסונג ושיאומי ללכת בעקבותיה ולהסיר את מתאם הטעינה מהסמארטפונים הקרובים שלהם.

samsung charger post

לצד ההכרזה על האייפון 12 והאייפון 12 פרו, אפל הודיעה כי היא כבר לא תכלול את מתאם הטעינה עם כל מכשירי האייפון החדשים, תוך ציון החששות הסביבתיים. המהלך זכה לביקורת פומבית על ידי יצרניות הסמארטפונים המתחרות סמסונג ושיאומי.

למחרת ההכרזה על האייפון 12 ואייפון 12 פרו , שיאומי פרסמה סרטון שמקדם את המי 10 טי פרו ברשתות החברתיות המציג את ביטולו של המטען מלווה בתגובה “אל תדאגו, לא השארנו שום דבר מחוץ לאריזה.”

סמסונג פרסמה באופן דומה תמונה של מטען עם הטקסט “כלול עם הגלקסי שלך” וההודעה:

Your #Galaxy does give you what you are looking for. From the most basic as a charger, to the best camera, battery, performance, memory and even 120Hz screen

למרות הפוסטים הללו ברשתות החברתיות שצוחקים בבירור את החלטתה של אפל, כעת מאמינים כי סמסונג, על סמך הגשת התקן הרגולטורי, מסירה את המטען מהגלקסי S21, אשר אמור להיחשף ב -14 בינואר. כעת המהלך עשוי להיות סביר יותר בהתחשב בכך שסמסונג מחקה את הפוסט הלועג מהרשתות החברתיות לחלוטין, כפי שזוהה על ידי HTTech.

מנכ”ל שיאומי ליי ג’ון אישר כי דגם המי 11 הקרוב של החברה לא יגיע עם מטען בגלל חששות סביבתיים. ג’ון אמר שלמשתמשים יש כבר מטענים רבים, כך שלכלול מטען נוסף עם הMi 11 יתרום לנטל סביבתי מיותר:

שיאומי מי 11 נחשף רשמית עם אריזות חדשות לגמרי, קלות ודקות. מאחורי האריזה הדקה קיבלנו החלטה חשובה: בתגובה להתקדמות טכנולוגית והגנת הסביבה, שיאומי ביטלה את המטען הכלול. היום לכולם יש הרבה מטענים, שמהווים נטל עליכם וגם על הסביבה. אנו מודעים היטב לכך שאולי לא ניתן יהיה להבין את החלטה זו ואף להתלונן עליה. האם יש פתרון טוב יותר בין פרקטיקה בתעשייה להגנת הסביבה?

מכשירי האייפון נשלחים ללא אוזניות חוטיות או מתאם מתח בקופסה, וכוללים כבל טעינה לייטנינג ל- USB-C בלבד. עם הסרת האביזרים הללו, כל מכשירי האייפון החדשים נשלחים כעת בקופסה דקה יותר. אפל מציגה את היתרונות הסביבתיים שכבר אינה מצרפת אביזרים אלה, וציינה כי המהלך מפחית את פליטת הפחמן ומונע כרייה ושימוש באלמנטים של אדמה נדירה.

עם מתחרה גדולה שכבר לא מציעה אביזרים כמו מתאם החשמל ואוזניות, סמסונג ושיאומי עשויות להאמין כעת כי הצרכנים מוכנים לרכוש אביזרים בנפרד. סמסונג ושיאומי היו ידועות בחיקוי מגמות דומות שקבעה אפל בעבר. לדוגמה, סמסונג לעגה לאפל על שהוציאה את שקע האוזניות מאייפון 7 בשנת 2016 לפני ששיקפה את ההחלטה ושחררה את גלקסי A8 2018 ללא שקע אוזניות.

קרדיט לmacrumors

עוד חדשות מעניינות