וואטסאפ משנה את תנאי השירות ופוגעת בפרטיות המשתמשים

משתמשי וואטסאפ התחילו לקבל הודעה בתוך האפליקציה המודיעה להם על תנאי השירות המעודכנים של האפליקציה ומדיניות הפרטיות. ההודעה נותנת סקירה של שלושת העדכונים העיקריים, המראים כיצד וואטסאפ מעבדת נתוני משתמשים, כיצד עסקים יכולים להשתמש בשירותים בפייסבוק כדי לאחסן ולנהל את הצ’אטים שלהם בווטסאפ, וכיצד ווטסאפ בקרוב תשתף פעולה עם פייסבוק כדי להציע שילוב עמוק יותר בכל מוצרי חברת האם.

השינויים, שאמורים להיכנס לתוקף ב- 8 בפברואר 2021, הם בגדר חובה והמשתמשים לא יוכלו להמשיך להשתמש באפליקציית המסרים הפופולרית אלא אם כן יקבלו את התנאים.

נראה כי התנאים החדשים מתבססים על שינויים שהוכרזו ביולי 2020, אולם עדכון קודם זה הציע למשתמשים אפשרות לעצור את שיתוף הפרטים האישיים שלהם עם פייסבוק. העדכון האחרון מבטל אפשרות זו.

משתמשים שיסכימו לתנאים המעודכנים יאשרו לשתף עם פייסבוק את רישום חשבון הווטסאפ ואת מספר הטלפון שלהם, נתוני עסקאות, מידע הקשור לשירות, מידע על אינטראקציה, מידע על המכשיר הנייד, כתובת IP ו”מידע אחר שזוהה … או יתקבל בהודעה אליך או על סמך הסכמתך “.

כאשר מסבירים כיצד פייסבוק תשתמש במידע זה, המדיניות קובעת כי נתונים משותפים משמשים ל”הבנת השימוש בשירותים שלנו או בשירותיהם “,” שיפור השירותים שלהם “,” הצעת הצעות רלוונטיות עבורך “,” התאמה אישית של תכונות ותוכן “, ו “הצגת הצעות ומודעות רלוונטיות בכל מוצרי חברת פייסבוק.”

התנאים המעודכנים עוזרים לווטסאפ להשתלב בצורה טובה יותר במשפחת המוצרים של פייסבוק, מכיוון שהיא שואפת לספק חוויה מגובשת יותר למשתמשים בכל השירותים. השינויים אמנם מסייעים לפייסבוק להשיג את יעדיה הגדולים יותר, אך רמת השיתוף הגבוהה של נתונים שמשתמשי וואטסאפ יהיו נתונים אליה כעת עשויה לעורר חששות בנוגע לפרטיות.

בחודש שעבר, ווטסאפ מחתה בפומבי על דרישתה של אפל כי מפתחים יביאו לאישור מידע אודות נתוני המשתמשים שהם אוספים , באומרו כי הדבר עשוי להעניק לאפליקציית המסרים שלה חיסרון תחרותי.

כאן ניתן לראות את תנאי המדיניות החדשים של ווטסאפ החל מחודש פברואר

קרדיט לmacrumors

עוד חדשות מעניינות