השינויים ב watchOS 5

מה חדש ב-watchOS 5

ווקי-טוקי: דרך חדשה וקלה לנהל שיחות אחד-על-אחד עם כל מי שיש לו Apple Watch תואם.

פודקאסטים: פודקאסטים זמינים כעת ב-Apple Watch וקל ליהנות מהם בדרכים. כמה מהפרקים הבאים של הפודקאסטים האהובים עליך מוכנים להאזנה מכל מקום. ניתן גם להשתמש ב-Siri כדי לחפש ולהזרים כל תכנית הזמינה ב-Apple Podcasts.

Siri חכם יותר: עיצוב השעון החכם עיצוב השעון החדש של Siri מציע תוכן רלוונטי וקיצורי דרך בזמן ובמקום המתאימים לאורך היום. בדיוק סיימת לעבוד? הרשימה ״מוסיקה לנסיעה הביתה״ ממתינה על פרק כף ידך.

תחרויות בפעילויות: ב-watchOS 5, תוכל/י להזמין חבר/ה לתחרות בת שבעה ימים, ולזכות בנקודות לפי אחוז טבעות הפעילות שתשלימו. בסוף שבוע התחרות, תוכל/י לזכות בפרס מיוחד.

זיהוי אימון אוטומטי: במרבית האימונים, ה-Apple Watch חש מתי הינך נע/ה ושולח לך תזכורת להפעיל את היישום ״אימון״. הוא אפילו מחשיב את האימון שכבר ביצעת לפני הפעלת היישום. הוא גם יזכיר לך לסיים את האימון, למקרה שדעתך תוסח במהלך ההרפיה.

שיפורים נוספים באימון: watchOS 5 מביא את אימוני היוגה והטיולים הרגליים אל ה-Apple Watch. במהלך אימוני ריצה, בחר/י קצב יעד כדי שה-Apple Watch יוכל להתריע בפניך אם הקצב שלך איטי יותר מהיעד או מהיר יותר. מדד חדש של ק״מ קצב נע עוקב אחר הקצב שלך במהלך הק״מ שזה עתה סיימת. וכדי לעזור לך לשמור על קצב ריצה אופטימלי, ה-Apple Watch יציג את ספירת הצעדים שלך לדקה.

הרם/י כדי לדבר: (Apple Watch Series 3 ומעלה בלבד) אין עוד צורך לומר ״היי Siri״ כדי ש-Siri יקשיב לך. פשוט הרם/י את היד והתחל/י לדבר. ראה/י

עדכונים בקבוצות: עדכונים מאותו יישום מקובצים מעכשיו יחד בצורה חכמה. פשוט הקש/י על הקבוצה כדי להרחיב אותה.

זיהוי נפילה: (Apple Watch Series 4 בלבד) אם ה-Apple Watch Series 4 מזהה נפילה רצינית, הוא יכול לסייע לך ביצירת קשר עם שירותי החירום וכן בשליחת הודעה לאנשי הקשר שלך לשעת חירום.

התראות דופק נמוך: ב-watchOS 4, היה ניתן לקבל התראה על דופק גבוה. watchOS 5 מוסיף את היכולת לקבל התראות גם כאשר הדופק שלך נמוך, כדי שתוכל/י לפנות לעזרה במידת הצורך.

עדכוני דופק לא סדיר והיישום ״אק״ג״: (לא זמין בכל האזורים) עם watchOS 5.1.2 ומעלה, אפשר לקבל עדכון במקרה שה-Apple Watch מזהה דופק לא סדיר שיכול להצביע על פרפור פרוזדורים (AFib).‏ Apple Watch Series 4 כולל חיישן דופק אלקטרוני, אשר בשילוב עם היישום ECG, מאפשר לך לבצע אק״ג.

תמיכה ב-iPhone עם SIM כפול: (בדגמים סלולריים בלבד) שעוני Apple Watch מהדגמים התומכים בחיבור לרשתות סלולריות יכולים לבצע ולקבל שיחות בכל אחד מהקווים ב-iPhone תואם (iPhone XS‏, iPhone XS Max ו-iPhone XR).

עוד עיצובי שעון: רענן/י את מראה השעון עם עיצובי שעון חדשים – ״לנשום״, ״אש ומים״, ״מתכת נוזלית״, ״אדים״ וב‑Apple Watch Series 4, ״אינפוגרפיקה״ ו״אינפוגרפיקה מודולרית״. התאם/י אישית את עיצוב השעון עם תצוגות נוספות, כמו ״פודקאסטים״ ו״ווקי-טוקי״.

תוספות למזג האוויר: עכשיו יש לך עוד סיבות לבדוק את ה-Apple Watch לפני היציאה מהבית. פתח/י את היישום ״מזג אוויר״ כדי לראות מידע נוכחי על איכות האוויר, מדד קרינת השמש ומהירות הרוח.

תעודות סטודנט: בקמפוסים נתמכים, תוכל/י להוסיף את תעודת הסטודנט שלך ל-Wallet. קבל/י גישה למיקומים שבהם תעודת הסטודנט שלך מתקבלת, כגון המעונות, הספריה ואירועי הקמפוס. תוכל/י גם לשלם על כביסה, על חטיפים ועל ארוחות בכל רחבי הקמפוס. פשוט החזק/י את ה-Apple Watch ליד הקורא.

כתיבת תגובה