טים קוק בראיון חדש: גאה לבנות את המק פרו החדש בטקסס

מנכ"ל אפל טים קוק והנשיא דונלד טראמפ ביקרו היום אחר הצהריים במתקן בטקסס בו אפל מתכננת לייצר את המק פרו החדש חדשים. במהלך הביקור שוחח קוק עם ABC News על המפעל והקמפוס החדש של אפל שיפתח באוסטין, טקסס.

קוק אמר שהוא "גאה" לבנות את המק פרו החדש בארצות הברית. אפל מתכננת להרכיב את המק פרו החדש במתקן אוסטין שלה, כאשר המכשירים שיבנו בטקסס ישלחו "לרחבי אמריקה." אפל גם הרכיבה את המק פרו של 2013 בטקסס באותו מתקן.

"אנחנו ממש גאים לבנות כאן את המק פרו כאן", אמר קוק. "המחשב הזה הוא המחשב החזק ביותר שיצרנו אי פעם, ללא ספק."

כשנשאל מדוע האייפון עדיין מיוצר בסין, קוק אמר שהוא מאמין ש"האייפון מיוצר בכל מקום ". קוק אישר גם כי בעוד המק פרו מורכב בטקסס, אין תוכניות להתחיל להרכיב דגמי אייפון בארצות הברית.

"אם את מסתכלת על הזכוכית של האייפון, שכולם נוגעים בהם כל היום, הזכוכית הזו מיוצרת בקנטאקי. אם היית מפרקת את האייפון היית רואה הרבה מרכיבי הסיליקון המיוצרים בארצות הברית גם כן. ," הוא הוסיף. "האייפון הוא תוצר של שרשרת אספקה עולמית."

קוק סירב להתייחס לאופן בו תעריפי סין הבאים יכולים להשפיע על מכשיר האייפון, תוך שהוא מציג מחדש את תקוותיו כי ארה"ב וסין יגיעו להסכמה.

"אני כל כך משוכנע שזה לטובת ארה"ב והאינטרס של סין, ולכן אם יש לך שתי מפלגות בהן יש אינטרס משותף, צריך להיות כאן איזושהי דרך קדימה. ואני חושב שזו יקרה."

קוק אמר כי אין לו דאגות למערכת היחסים של אפל עם סין, אם כי הוא מתפלל למען "הבטיחות של כולם" בהונג קונג, "ובאופן נרחב יותר לדיאלוג." אני חושב שאנשים טובים המגיעים יחד יכולים להחליט על דרך קדימה, "אמר קוק.

למי שרוצה לראות את הראיון המלא, מוזמן להכנס ללינק הזה