כיצד לגבות את המק שלכם עם Time Machine

אתם יכולים להשתמש ב Time Machine, תוכנת הגיבוי שמובנת בכל מק כדי לגבות אוטומטית את הקבצים שלכם, כמו יישומים, מוזיקה, תמונות, מיילים, מסמכים וקבצי מערכת. כאשר יש לכם גיבוי, אתם יכולים לשחזר קבצים מגיבוי אם בטעות הם נמחקו מהמק או שהדיסק קשיח שלכם נהרס או נמחק לגמרי.

ליצור גיבוי Time Machine

כדי ליצור גיבוי עם Time Machine, כל מה שאתם צריכים זה כונן חיצוני. אחרי שאתם מחברים את הכונן למק ובוחרים בו ככונן הגיבוי שלכם, Time Machine יבצע גיבוי אוטומטי שעתי ל 24 שעות אחרונות, גיבוי יומי לחודש האחרון וגיבוי שבוע לכל החודשים שקדמו לגיבוי הנוכחי. הגיבויים הכי ישנים ימחקו אוטומטי כאשר יש צורך לפנות מקום בכונן החיצוני.

כיצד לבחור בכונן חיצוני בתור כונן גיבוי

כאשר אתם מחברים את הכונן החיצוני ישירות למק, יופיע חלון שישאל אם תרצו להשתמש בכונן זה ככונן Time Machine. ניתן גם להצפין את הגיבוי על ידי סימון האפשרות “הצפן כונן זה״, כדי להגדיר את הכונן שחברתם ככונן הגיבוי לחצו על ״השתמש ככונן גיבוי״.


אם חברתם את הכונן והחלון הזה לא מופיע, עקבו אחר הצעדים הללו כדי להוסיף כונן ידני:
הכנסו להגדרות מערכת ולחצו על Time Machine.

כאשר אתם בהגדרות Time Machine, לחצו על ״בחר כונן גיבוי…״
*סמנו ב ✅ את האפשרות למטה כדי להציג את Time Machine גם בשורת התפריטים.

בחרו את הכונן שחברתם מהרשימה ש – Time Machine יציג וגם בחלון זה ניתן לבחור להצפין את הכונן.

במידה הכונן לא מפורמט בשביל Time Machine, תוצג הודעה למחיקת הכונן והמק ימחק ויגדיר את הכל לבד. חשוב לציין שהמידע על אותו כונן ימחק אז לא לשכוח להעביר את המידע לכונן אחר אם יש קבצים חשובים.

לאחר שהגדרתם כונן גיבוי, Time Machine יתחיל לגבות את המחשב באותו הרגע, גיבוי ראשוני אמור לקחת הרבה זמן, תלוי כמה קבצים יש לכם במחשב אבל כל גיבוי נוסף יעדכן גם את מה שהשתנה מאז הגיבוי האחרון.

כתיבת תגובה