אפל מתכננת להשיק מכשיר מעקב לאיבוד חפצים

אפל מפתחת אביזר שדומה ל Tile שיעזור למשתמשים לעקוב אחר חפציהם האישיים, כמו המפתחות, הארנקים והתרמילים, על פי מידע מבטא של iOS 13 שנחשף ב-  MacRumors.

הקבצים בבטא של iOS13  מכילים תמונה של האביזר המרמז שהוא יהיה תג קטן ומעגלי עם לוגו של אפל במרכזו, בדומה להרבה אחר מכשירים דומים שמשתמשים בטכנולוגית בלוטות. אולם העיצוב הסופי של התג עשוי להשתנות לפחות מעט.

תמונה זו נראית דומה לתמונה שפורסמה על ידי Guilherme Rambo של 9to5Mac, אשר חשף לראשונה את תוכניותיה של אפל למוצר זה באפריל.

התגים ישולבו מקרוב עם האפליקציה Find My החדשה ב- iOS 13, אשר מיזגה את האפליקציות Find My iPhone ו- Find My Friends הקודמות של אפל לאחת. למרות שאינה זמינה בבטאות ציבוריות של iOS 13, הבטא הפנימית מכילה לשונית 'פריטים' חדשה באפליקציה Find My למעקב אחר מיקום החפצים האישיים.

משתמשים יקבלו התראה כאשר הם מופרדים מפריט שמכשיר זה מחובר אליו,  במידת הצורך, משתמשים יכולים להקיש על כפתור באפליקציה Find My שיגרום לתג של אפל להתחיל להפיץ צליל כדי לעזור באיתור הפריט שאבד.

ניתן להגדיר "מיקומים בטוחים" במקום בו המשתמש לא יקבל הודעה אם פריט זה יישאר באותם מיקומים, ומשתמשים יוכלו גם לשתף את מיקום הפריטים עם חברים ובני משפחה.

אם משתמשים לא מצליחים למצוא פריט, הם יכולים להציב את התג המצורף ל"מצב אבוד" לאחר מכן, אם משתמש אחר באייפון יתקל בפריט האבוד, הוא יוכל להציג פרטי קשר עבור בעל הפריט ולפנות אליו בטלפון או בהודעת טקסט. אולי הזר יקבל התראה על כך מצא את ההודעה Find My באייפון שלהם לאחר שמצא פריט אבוד. גם בעל הפריט יקבל הודעה.

כמו ה- Tracker Pixie, האפליקציה Find My ככל הנראה תשלב פונקציונליות מפלטפורמת ARKit של אפל. ישנם גם מידע המציע כי המכשיר של אפל יהיה מצויד בסוללה נשלפת, מה שעשוי להיות תא בגב המכשיר, בדומה הסוללות הקטנות והעגולות שנמצאות בשעונים רבים. מופיעה אזהרת סוללה חלשה המבקשת מהתג לשלוח מיקום סופי של הפריט אליו הוא מחובר.

אפל מארחת אירוע ב -10 בספטמבר בתיאטרון סטיב ג'ובס, בו צפויה לרוב לחשוף דגמי אייפון ו- Apple Watch חדשים, אך לא ברור אם מכשיר איתור זה יוצג באותה עת או במועד מאוחר יותר.

הייתם משתמש במכשיר כזה?