כל מה שאפל צפויה להשיק באירוע ביום שלישי

ביום שלישי, 15 בספטמבר, אפל עורכת אירוע שכולו דיגיטלי, ייתכן שהאירוע השנה יהיה שונה לגמרי מהאירועים שאפל עורכת בכל שנה בתאריך זה מכיוון שיש סיכוי שלא נזכה לראות הכרזה על האייפונים הבאים.

השמועות כרגע אומרות שהאירוע המצופה ב – 15 בספטמבר, יתמקד בעיקר בסדרת השעונים החדשה Apple Watch Series 6 ובאייפדים חדשים, עם אירוע נוסף שיתמקד כולו באייפונים בחודש אוקטובר.

בפוסט הזה ריכזנו עבורכם את כל מה שידוע על המוצרים שאפל עשויה להכריז עליהם באירוע של יום שלישי.

Apple Watch Series 6

אפל משחררת עדכונים ל- Apple Watch בכל שנה, ו Apple Watch series 6 השנה צפוי להציג את אותו העיצוב כמו Apple Watch Series 5 , ללא שינויים עיצוביים חיצוניים, או לפחות לא כאלה שאנחנו מודעים אליהם.

השעון החדש כנראה יכלול מערכת שבבים חדשה שתביא לשיפור ביצועים וחיי סוללה, יחד עם עמידות טובה יותר במים ושיפור השידור האלחוטי , מה שאומר תמיכה במהירויות WiFi וסלולר גבוהות יותר.

נתונים של סוללה שדלפו ולפי השמועות מיועדת לסדרה 6, כוללת 303.8mAh, אמנם זה לא שיפור עצום בהשוואה לסוללת 296mAh הנוכחית בסדרה 5, אך כנראה עיקר השיפור יגיע מצד התוכנה ולא מצד החומרה.

נכון לעכשיו, שמועות אומרות שהתכונה העיקרית ביותר שנראה בסדרה 6 היא ניטור חמצן בדם, שיאפשר לשעון לזהות ולפקח על רמות החמצן בדם.

נתון חמצן בדם תקין הוא בין 95 ל -100 אחוז, וכאשר רמות החמצן בדם יורדות מתחת לזה, זה יכול להעיד על בעיה בריאותית חמורה שזקוקה לטיפול רפואי מיידי.

על פי קוד ששייך לפיתוח ה- Apple Watch שנמצא ב- iOS 14, השעון יספק התראות כאשר רמות החמצן בדם יורדות מתחת לסף בריא, כך שבעלי השעון יכולים לקבל עזרה מהירה כאשר הם מושפעים מבעיה בדרכי הנשימה או הלב.

התכונה קשורה בצורה ישירה למגיפת הקורונה, מכיוון שהנגיף עלול לגרום לרמות החמצן לרדת ואנשים הסובלים מצריכת חמצן מופחתת זקוקים לסיוע חירום.

לצד רמות החמצן בדם, היו שמועות על יכולות בריאות הנפש שיאפשרו ל- Apple Watch Series 6 לזהות התקפי חרדה או רמות מתח גבוהות, כאשר השעון מספק תרגילי נשימה שיעזרו להרגיע אנשים. אם השמועות נכונות, תכונה כזו עשויה לקחת בחשבון את רמות החמצן בדם, קצב הלב, קצב הנשימה ונתונים אחרים כדי לקבוע את רמת הלחץ.

לצד Apple Watch Series 6, נוכל לראות אפשרות חדשה של שעון נוסף בעלות נמוכה יותר המחליף את סדרה 3.

שמועה אחת מציעה כי השעון החדש בעלות נמוכה יהיה סדרת 4 שונה בגודל 40 ו -44 מ"מ עם תכונות כמו אפליקציית ה- ECG וה Always-on display שהוסרו כדי לשמור על מחיר משתלם יותר.

המידע אודות שעון חדש "Low Cost" מגיע ממארק גורמן, כתב של בלומברג , שלעתים קרובות משתף מידע אמין על התוכניות של אפל, בעוד הפירוט אודות סדרה 4 ששונתה מגיע מהמדליף ג'ון פרוסר, בעל עבר מעורב בכל הנוגע להדלפות.

iPad Air

השמועות על הדור הבא של האייפד אייר מעניינות במיוחד מכיוון שייתכן וזה יהיה המכשיר הראשון של אפל, שכולל חיישן טביעת אצבע מחוץ לכפתור הבית הסטנדרטי.

לפי השמועות, ה- ‌iPad‌ Air כולל עיצוב בעל שוליים דקים, בדומה ל- iPad Pro, עם גודל מסך בגודל 10.8 עד 11 אינץ'. במקום ה- notch המפורסם, השמועות אומרות כי האייפד יכלול ‌Touch ID‌, מתחת למסך או מובנה בכפתור הצד של המכשיר.

בדרך כלל לא מתקבל מידע רב כלשהו או שמועות על האייפד כמו על האייפון, כך שעדיין לא ברור לאיזה חיישן טביעת אצבע‌ אנו יכולים לצפות, או אם ‌החיישן אכן מתוכנן לאייפד אייר.

כמו האייפד פרו הדור הבא של אייפד אייר יכיל כנראה יציאת USB-C במקום יציאת לייטנינג, שתאפשר טעינה בכבלי USB-C, ואפל צפויה כנראה לשחרר לצד האייפד גם מקלדת.

שמועות אחרות אומרות כי האייפד אייר יכלול מחבר חכם (למקלדת הנ"ל), ארבעה רמקולי סטריאו ושבב A14.

רבות מהשמועות על האייפד אייר החדש לא הבהירו אם המידע נוגע לאייפד אייר או לדגם האייפד‌ המוזל יותר, כך שלא ברור איפה עומד האייפד "המשתלם יותר".

אפל יכולה גם לשחרר רענון ‌לאייפד המוזל המדובר, אך השמועות‌ לגבי האייפדים מבלבלות מספיק, כך שאנחנו לא ממש בטוחים למה לצפות.

AirTags

האייר טאגס הם מכשירי מעקב bluetooth שנועדו להיות מחוברים לפריטים כמו מפתחות, ארנקים, מצלמות, ועוד חפצים שהם יקרי ערך ואובדים בקלות. 

באמצעות ‌ AirTags‌, ניתן לעקוב אחר פריטים אלה ישירות באפליקציה "מצא את" ממש לצד מכשירי אייפון, אייפד ו- מק.

אנחנו לא יודעים איך ה- AirTags‌ ייראו, אך בהתבסס על תמונות שנמצאו ב- iOS, הן יכולות להיות תגים עגולים קטנים עם Bluetooth מובנה ותמיכה ברוחב פס רחב במיוחד.

פס רחב במיוחד במוצר כזה הוא חובה מכיוון שאייפונים עם שבב U1 יוכלו לעקוב אחר מיקום טוב יותר בדיוק רב יותר מאשר Bluetooth בלבד. אם מפתחות אבדו בכרית הספה, כדוגמה, האייפון יוכל לאתר אותם מיד.

האייר טאגס עשויים להיצמד לפריטים עם טבעות או דבק, ויש שמועות מעורבות על הטעינה. יכול להיות שיש סוללה נטענת מובנית שעובדת עם טעינה בסגנון כמו ה – Apple Watch  או סוללת CR2032 להחלפה.

כל מה שאבד יופיע במפת 'מצא את' עם כתובת משויכת, וכאשר האייפון נמצא בסמוך לפריט שאבד, אפל עשויה להציע מפת מציאות רבודה עם מיקום ספציפי כדי להקל על מציאת החפץ שחסר. ‌AirTags‌ יוכלו להשמיע צליל גם כאשר הוא קרוב לאייפון.

AirPods Studio

אפל עובדת על אוזניות מעל האוזן יוקרתיות שייקראו, ככל הנראה "AirPods Studio", האוזניות החדשות עשויות להיות מוכרזות באירוע הקרוב של אפל ב15 לספטמבר מכיוון שהן צפויות לצאת לפני סוף 2020.

איירפודס סטודיו יהיה המוצר השלישי במערך האיירפודס של אפל, כאשר אפל מתכננת למכור את האוזניות לצד האיירפודס והאיירפודס פרו בדומה לאיירפודס פרו, ‌האיירפודס סטודיו יכלול ביטול רעשים פעיל כדי למזער רעשי סביבה.

תכונות אחרות עשויות לכלול התאמות אקולייזר הזמינות באמצעות מכשיר iOS או מק וזיהוי ראש וצוואר, אשר יעבדו בדומה לזיהוי האוזניים ב- AirPods אך יוכלו לדעת אם האוזניות נמצאות על הראש או סביב הצוואר.

תכונת כיוון תאפשר לאיירפודס סטודיו לזהות את האוזניים השמאליות והימניות לניתוב ערוצי שמע, ולא יהיה צד נכון או לא נכון ללבוש את האוזניות.

לפי המגזין בלומברג יש צפי שאפל עובדת על שני עיצובים עבור האיירפודס סטודיו. האחת היא גרסת פרימיום יוקרתית ואחת ממוקדת כושר ועשויה מחומרים נושמים וקלים יותר.

שתי הגרסאות צפויות לכלול כריות אוזניים מגנטיות וריפוד מיוחד, שניתן להחליף למראה אחר ולהתאמה אישית, בדומה לרצועות ה Apple Watch. אנחנו לא יודעים כמה יעלו האיירפודס סטודיו, אבל שמועות צופות שהאוזניות החדשות יעלו כ- 349 $.

הום-פוד מוזל

ה- HomePod המקורי של אפל לא נמכר טוב אפילו לאחר קיצוץ מחירים בשל תג המחיר הגבוה שלו בהשוואה למוצרים מתחרים כמו Amazon Echo ו- Google Home, ולכן אפל עובדת על גרסה קטנה ומשתלמת יותר שתוכל להשיק השנה.

אנחנו לא יודעים הרבה על ההום פוד הקטן והזול יותר, אך הוא צפוי להיות באותה צורה באופן כללי, פשוט מצומצם יותר בגודלו, ואפל יכנראה תסיר חלק מהטוויטרים (משבעה לשניים) כדי להוזיל את המחיר.

משטח טעינה אלחוטי

אפל ביטלה את פרויקט הטעינה שלה  AirPower במרץ 2019, אך מאחורי הקלעים נמשכה העבודה על סוג של מוצר טעינה אלחוטי. האנליסט מינג-צ'י קו, שלעתים קרובות חולק תובנה מדויקת לגבי תוכניותיה של אפל, אומר כי אפל עובדת על "משטח טעינה אלחוטי קטן".

אנחנו לא באמת יודעים יותר מידי מידע אמין על משטח הטעינה שנמצא בפיתוח, אך ככל הנראה זה לא יהיה בקנה מידה של AirPower, שלפי השמועות נכשל בגלל בעיות התחממות יתר והפרעות.

מחשב ראשון עם שבב של אפל

בחודש יוני, אפל הודיעה רשמית על עבודתה על שבבי אפל סיליקון מבוססי ARM המיועדים למחשבי מקינטוש, אשר יהיו דומים לשבבי סדרה A המשמשים במכשירי iOS. שבבים אלו תוכננו על ידי אפל ויובילו למחשבי מק בעלי ביצועים יציבים גבוהים ויעילים יותר שמחברים טוב יותר בין חומרה לתוכנה.

אפל תפסיק את השימוש בשבבי אינטל לטובת שבבי הסיליקון של אפל, ואפל מתכננת להעביר את כל מערכי המק לחומרה של אפל סיליקון. המעבר המדובר מתחיל בשנת 2020, ואפל הבטיחה לשחרר את המק הראשון מבוסס ARM לפני סוף השנה.

אין שום הודעה רשמית לפיה איזה  מק יהיה הראשון לקבל את שבב ה "אפל סיליקון", אך השמועות העלו כי זה יהיה המקבוק פרו, שעשוי להגיע בגרסה חדשה בגודל 14 אינץ' כדי להחליף את המקבוק פרו בגודל 13.3 אינץ'.

מקבוק אייר ואיימק 24 אינץ' חדש צפויים להיות גם חלק ממחשבי המק הראשונים שיעודכנו עם שבבי אפל סיליקון, ואף נשמעו שמועות על מקבוק 12 אינץ' חדש עם טכנולוגיית השבבים של אפל.

לא משנה איזה מק ישוחרר עם שבב האפל סיליקון, הוא יגיע ככל הנראה מתישהו בסתיו 2020. אולי נוכל לראות אותו מוכרזז באירוע של אפל ב -15 בספטמבר, אבל ייתכן שקודם לכן אפל תעלה לראשונה את המק החדש, אך זה לא דבר בטוח.

במידה ואפל תכריז על האייפונים החדשים

האירוע של אפל ב- 15 בספטמבר הולך כביכול להתמקד באייפד ובשעון, עניין שקשה לקבל, מכיוון שאירוע ההכרזה המרכזי של אפל מתקיים בספטמבר כבר שנים, אך הכל שונה השנה בגלל משבר הבריאות העולמי המתמשך.

מכשירי האייפון לא מתחילים להימכר עד אוקטובר בגלל עיכובים בייצור, ולכן ההנחה היא שאפל רוצה להכריז על מכשירי האייפון קרוב יותר לתאריך ההשקה שלהם באוקטובר ולא בספטמבר, כאשר הלקוחות צריכים לחכות יותר מחודש כדי לשים את ידם על המכשירים החדשים 

בספטמבר אנחנו מקבלים אירוע שכולו שעונים ואייפדים , ואולי עוד כמה מוצרים נלווים,אך ככל הנראה האירוע המרכזי יתקיים בחודש אוקטובר

במקרה והמידע לא נכון,וההכרזה של האייפונים תיערך גם היא ב15 לספטמבר, הנה מה שניתן לצפות מההכרזה 

אפל ככל הנראה משחררת בסך הכל ארבעה מכשירי אייפון בשנת 2020, ומוסיפה מכשיר נוסף למערך שהושק ב2019

יהיו שני מכשירי אייפון במחיר זול יותר ושני דגמי פרו יקרים יותר.
מכשירי האייפון בעלות נמוכה יותר יגיעו בגדלים של 5.4 אינץ' ו – 6.1 אינץ', והמכשירים היקרים יותר יגיעו בגדלים 6.1 אינץ' ו – 6.7 אינץ'.

האייפון בגודל 5.4 אינץ' יהיה הקטן ביותר מאז ההשקה של האייפון SE הראשון בשנת 2016, כשהאייפון בגודל 6.7 אינץ' יהיה הגדול ביותר עד היום.

כל ארבעת מכשירי האייפון צפויים להציג תצוגות מקצה לקצה ואת המגרעת הידועה בחלק העליון של המסך.

אך השנה, כל ארבעת האייפונים יגיעו עם מסכי OLED. חלק מהשמועות טענו שאפל תקטין השנה את המגרעת במסך אך אין עדויות לזה, כך שלא נראה שאפל תקטין את המגרעת באייפונים השנה.

בדגמי הפרו צפויים כנראה להיות מסכים בעלי קצב רענון גבוה של 120Hz בדומה לאייפד פרו, אך בעניין זה השמועות לא ברורות ולא ידוע האם אפל התגברה על המכשול העיקרי במסך בעל קצב רענון גבוה, והוא חיי הסוללה הקצרים יחסית של מכשירים בעלי מסכים דומים.

מבחינה עיצובית, אפל צפויה להציג כמה שינויים. במקום הקצוות המעוגלים שהיו מאז השקת האייפון 6, סדרת האייפון 12 צפויה לקבל עיצוב הכולל מסגרת שטוחה ומרובעת,בדומה לאייפד פרו ולאייפון 4.

מכשירי הפרו יקבלו מסגרת שעשויה מפלדת אל-חלד והמכשירים המוזלים יותר יסתפקו במסגרת העשויה מאלומיניום. כמו כן, לכל הסדרה צפוי להיות גב עשוי זכוכית.

לפי השמועות צבע כחול עשוי להחליף את הצבע הירוק בדגמי הפרו, וכן, צפוי שהאייפונים המוזלים יקבלו גם הם רענון בצבעים.

במכשירי האייפון היקרים יותר יהיה מערך בעל 3 מצלמות, וככל הנראה לפחות אחד מדגמי הפרו יצויד בחיישן ה- LiDAR , בדומה לאייפד פרו. חיישן זה יביא יכולות מציאות רבודה חדשות וכן יכולות צילום מתקדמות יותר.

מערך המצלמות של הדגמים המוזלים יותר יהיה דומה למערך הנוכחי, בעל 2 עדשות וללא החיישן המתקדם.

מערך המצלמות המשולש צפוי להציג שיפור בעדשת טלפוטו, יציג זום משופר 3x ויכולות HDR מתקדמות יותר לשיפור התמונה בתנאי תאורה פחות טובים.

כמו כן, ייצוב תמונה טוב יותר עשוי להגיע גם לעדשה הרחבה במיוחד וכן, מצבי צילום חדשים צפויים לאפשר לאייפונים לצלם וידאו 4K ב 120 ו 240 פריימים לשניה.

כל סדרת האייפונים החדשה צפויה לכלול מודם תומך 5G, אך יש שני סוגי 5G, ונראה שרק דגמי הפרו יקבלו תמיכה בסוג המהיר יותר שנקרא 5G mmWave.

הסוג המהיר יותר הוא בעל טווח קליטה קצר במיוחד ומיועד לאיזורים עירוניים. בעוד שהסוג האיטי יותר 5G Sub-6GHz מתאים לאיזורים נרחבים יותר ובעל טווח קליטה רחב.

אפל תצייד את כל מכשירי האייפון השנה עם שבב A14 מהיר ויעיל יותר שמיוצר בתהליך של 5 ננומטר, אשר יביא לשיפור ביצועים ויעילות להפעלה מהירה יותר ואולי חיי סוללה ארוכים יותר , כדי לפצות על קיצור חיי הסוללה של מודם ה 5G.

באשר ל- RAM, דגמי הפרו צפויים לקבל 6GB RAM, ואילו בדגמי האייפון 12 הרגילים יכול להיות 4GB RAM.

מכיוון שמודם 5G הוא כל כך יקר, אפל מחפשת להוזיל עלויות. שמועות אומרות כי דגמי ה iPhone 12‌ לא יישלחו עם מתאם חשמל או אוזניות בקופסה, אך אפל תציע מתאם חשמל של 20 וואט שניתן לרכוש בנפרד.


אפל תשדר בשידור חי את האירוע שלה ב- 15 בספטמבר באתר של אפל, יוטיוב, ובאפליקציית אפל TV ב- ‌Apple TV‌ וכמובן שאנחנו נהיה כאן עם הסיקור המלא וכל המידע בזמן אמת.


מקור: macrumors