דיווח: לאפל יש 'צוות סודי' העובד על שידור נתונים ישירות לאייפונים בעזרת לוויינים

לאפל יש צוות מחקר ייעודי הבוחן דרכים חדשות לשדר נתונים כמו קישוריות לאינטרנט ישירות למכשירי אייפון ומכשירים אחרים, מדווח מרק גורמן מלומברג.

ליצרנית האייפון, יש לפי הדיווח כתריסר מהנדסים מתעשיות התעופה והחלל, הלוויין והאנטנה העובדים על הפרויקט במטרה לפרוס את השירות תוך חמש שנים. העבודה על הפרויקט עדיין מוקדמת ויכולה להפסק, אך לפי הדיווח זה אפשרי.

על פי הדיווח, מטרתה העיקרית של אפל היא לשדר נתונים לאייפון, ובכך עלולה להפחית את התלות בספקים אלחוטיים, או לחבר מכשירים יחד ללא רשת סלולרית מסורתית, ובכך להקל על סוגיות הכיסוי העולמי. אפל יכולה גם לחקור לוויינים למעקב אחר מיקום מדויק יותר למכשירים שלה, לאפשר מפות משופרות ותכונות חדשות.

על פי הדיווחים, מנכ"ל אפל, טים קוק, הפך את הפרויקט לעדיפות בחברה. לדבריו, אפל מגדילה את גיוס העובדים, כאשר מומחי תוכנה וחומרה חדשים מתווספים לצוות. החברה שכרה גם מנהלים נוספים מתחום המידע האווירי והחלל, ומחפשת מהנדסים עם ניסיון בתכנון רכיבים לציוד תקשורת. אפל אומרים שהיא מקווה שהיוזמה תניב תוצאות תוך חמש שנים.

עוד בשנת 2017 דיווח בלומברג כי אפל שכרה את ג'ון פניוויק ומייקל טרלה, שני בכירי גוגל שהובילו את פעולות הלוויין והחללית של ענקית החיפוש. בזמנו, מה שהשניים יעשו באפל לא היה ברור, אולם כעת מדווח בלומברג כי פניוויק וטרלה מובילים את הצוות המוקדש לוויינים וטכנולוגיה אלחוטית קשורה.

על פי הדיווח, הצוות הוסיף לאחרונה אנשים מתעשיית האלחוטית, כולל המהנדס מאט אטוס, אחד השמות הבולטים בטכנולוגיות האלחוטיות; אשלי מור וויליאמס, מנהלת ותיקה מאיירוספייס שהתמקדה בלווייני תקשורת; ודניאל אליס, לשעבר מנהל נטפליקס שסייע לפקח על רשת משלוח התוכן של החברה. אליס אומרים כי הוא בעל ניסיון בבניית רשתות שיכולות לקרן תוכן ומידע בקנה מידה עולמי.

מה שנשאר לא ברור הוא האם אפל מתכננת לפתח מערכות לוויין משלה או לעשות שימוש בטכנולוגיה מבוססת קרקע שיכולה לקבל נתונים מלוויינים קיימים ולשלוח אותם למכשירים ניידים. המאמצים של פייסבוק ואמזון לפריסת לוויינים הם דרך ארוכה מלהפוך למציאות, אך אפל יכולה להסתכל על יצרני לווינים קיימים כמו לוקהיד מרטין או בואינג לספק את החומרה הדרושה בשמיים.

מקור: בלומברג\macrumors