אפל מדווחת על הרווחים ברבעון הרביעי של 2019 עם הכנסות של 64 מיליארד דולר ורווח של 13.7 מיליארד דולר

החברה רשמה הכנסות רבעוניות של 64 מיליארד דולר, עלייה של 2 אחוז לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והרווח הרבעוני למניה מדוללת של 3.03 דולר, עלייה של 4 אחוזים. המכירות הבינלאומיות היוו 60 אחוז מהכנסות הרבעון.

טים קוק, מנכ"ל אפל, אמר כי "סיכמנו 2019 פורצת דרך עם ההכנסות הגבוהות ביותר ברבעון הרביעי שלנו אי פעם, מונע על ידי האצת הצמיחה מקטגורית שירותים, מכשירי ענידה ואייפד. "עם לקוחות וסוקרים שמתלהבים על הדור החדש של מכשירי אייפון, הופעת הבכורה היום של AirPods Pro, עם ביטול רעשים, ההגעה הצפויה של Apple TV + בעוד יומיים , והמערך הטוב ביותר של המוצרים והשירותים שלנו אי פעם, אנחנו מאוד אופטימים לגבי מה רבעון החגים. "

רווחים לפי מוצר

אמנם הרווחים של אפל אינם כוללים כבר מכירות של כמות יחידות חומרה, אך החברה מספקת פירוט הכנסות זה לפי קטגוריות מוצרים:

33.36 מיליארד דולר: אייפון
12.5 מיליארד דולר: שירותים
6.99 מיליארד דולר: מק
6.52 מיליארד דולר: מכשירי ענידה, בית ואביזרים
4.66 מיליארד דולר: אייפד

שחרור מידע זה על הרווחים של הרבעון הרביעי של 2019 מכסה את השבוע הראשון של השקת iPhone 11 ואפל תגיב על ההשקה במהלך שיחת הרווחים שלה. עם זאת, האפקט המלא של מכשיר ה- iPhone 11 גם לא יופיע בתוצאות הרווחים עד שאפל תדווח על רווחים של רבעון ראשון של 2020

טים קוק הסביר גם כי התמחור של מכשיר האייפון 11 התגלה כמוצלח, במיוחד בסין. מכשיר האייפון 11 מתחיל ב -699 דולר, לעומת ה- iPhone XR שהתחיל ב -749 דולר.

המחיר ההתחלתי של 699 דולר הוא גורם להביא יותר אנשים לשוק ולתת לאנשים רק סיבה נוספת לשדרוג," אמר קוק לרויטרס. "בסין במיוחד … בחרנו בנקודות מחירים רלוונטיות מקומיות שהיו דומות יותר לנקודות המחיר בהן הצלחנו בהצלחה רבה קודם לכן.