למה לצפות באירוע ההשקה של אפל היום

האירוע השלישי של אפל בשלושת החודשים האחרונים, “One More Thing”, יתקיים ביום שלישי, 10 בנובמבר. אפל קיימה אירועים בספטמבר ובאוקטובר כדי להציג אייפדים חדשים, שעוני אפל, מכשירי אייפון והום פוד מיני, והאירוע הזה בנובמבר צפוי להיות רובו ככולו על ה- Mac.

מחשבי המק הראשונים עם שבב מבוסס הסיליקון של אפל יוצגו באירוע של אפל, ובעוד שאנחנו פשוט מצפים לראות  מחשבי מקינטוש הפעם, יתכן שתהיה הפתעה נוספת,או שתיים. ריכזנו את כל מה שאנחנו יודעים על האירוע בנובמבר להלן כדי שתדעו למה לצפות ביום שלישי.

מק עם אפל סיליקון

שמועות על המעבר המתוכנן של אפל למחשבי מק מבוססי ARM מופצות כבר שנים, וביוני,בכנס המפתחים העולמי, אפל הפכה אותו לרשמי. מחשבי Mac עתידיים יאמצו את שבבי ‌אפל סיליקון‌, כאשר אפל תיפרד משבבי אינטל במכשירי Mac קיימים.

אפל מתכננת שבבי ‌עיבוד‌ משלה, הדומים לשבבי סדרת A המשמשים במכשירי אייפון ואייפד. שבבי ה- Apple® Silicon הראשונים יתבססו על שבבי A14  שהוצגו באייפון, חברת TSMC זו שתייצר את השבבים.

לדברי אפל, שבבי “אפל סיליקון” יביאו רמת ביצועים חדשה עם מחשבי מק חזקים ויעילים יותר באנרגיה לשיפור חיי הסוללה. המטרה של אפל היא לספק את הביצועים הגבוהים ביותר האפשריים עם צריכת החשמל הנמוכה ביותר.

השבבים המותאמים  של אפל יספקו ביצועים מהשורה הראשונה עם דגש על האבטחה, ואפל מתכננת גם את המעבדים הגרפיים משלה לביצועים טובים יותר עם אפליקציות מקצועיות ומשחקים. אפל מתכננת לכלול אפשרויות Machine Learning מתקדמות כדי להפוך את מחשבי Mac לפלטפורמות אידיאליות ללימוד מכונה, כאשר אפל כוללת גם מעבד  תמונה באיכות גבוהה, DRAM בעל ביצועים גבוהים, זיכרון אחיד, והאצת קריפטוגרפיה.

מחשבי מק עם אפל סיליקון יאפשרו אינטגרציה מעמיקה יותר בין חומרה ותוכנה, ואפליקציות חוצות פלטפורמות שיעבדו על מחשבי מק, אייפון ואייפד מגיעות לצד המעבר לטכנולוגיית השבבים החדשה. מחשבי המק של אפל סיליקון יוכלו להריץ יישומי iPhone ו- iPad באופן טבעי.

במהלך השנתיים הבאות, אפל מתכננת להעביר את כל מערך ה- Mac שלה לשבבי אפל סיליקון. השמועות מציעות כי מחשבי המק הראשונים שיעודכנו בטכנולוגיה החדשה יהיו ה- MacBook Air בגודל 13 אינץ’ ו- MacBook Pro בגודל 13 אינץ’.

מקורות מהימנים הכוללים את האנליסט של אפל מינג-צ’י קו ובלומברג מיקדו את שני הדגמים הללו כמעבר הראשון, ואנו מצפים לראות דגמי “MacBook Pro” ו- “MacBook Air” חדשים בגודל 13 אינץ’ באירוע בנובמבר.

עוד נאמר בבלומברג כי אפל עובדת על מק בגודל 16 אינץ’  שעשוי להופיע, אך הייצור אינו התחיל  וכלום אינו מובטח. אף אחד ממחשבי המק החדשים של אפל סיליקון לא צפויים להציג עיצוב מחודש, כאשר אפל תמשיך להשתמש בעיצובים קיימים.

בשנת 2021 אנו מצפים לרענון בעיצוב של דגמי “MacBook Pro‌” בגודל 14.1 אינץ’ ו -16.1 אינץ’ עם מראה חדש וטכנולוגיית תצוגת מיני-לד, אך מכשירי המק החדשים של אפל סיליקון יהיו עדכונים צנועים יותר הממוקדים במעבד. אפל עובדת גם על מק פרו חדש קטן יותר, מק מיני ו- iMac 24 אינץ’, שכולם יאמצו את “Apple Silicon” בעתיד.

אפל לא שינתה את טכנולוגיית השבבים שלה מאז שהחליפה מ- PowerPC לאינטל עוד בשנת 2006, כך שהמעבר לאפל סיליקון הוא חדשות חשובות שהולכות לעצב את עתידו של ה Mac לשנים הבאות. יתכן ונקבל כמה מחשבי מק עם ‘Apple Silicon’ באירוע, אבל זה ייתן לנו מושג למה אנחנו יכולים לצפות מהמק מבחינת ביצועים וחיי סוללה בהמשך.

עוד אפשרויות

AirTags

חיכינו ל AirTags, כבר כמה חודשים, במקור ציפינו שתגי המעקב מבוססי  ה- Bluetooth ייצאו באירוע ספטמבר או אוקטובר. חשיפה באירוע שממוקד ב- Mac אפשרית אך לא סבירה, ויש סיכוי טוב שלא נראה את “AirTags” עד השנה הבאה.

למי שלא מכיר את AirTags, הם מכשירי מעקב  קטנים שמצוידים ב- Bluetooth ומיועדים לחיבור לחפצים חשובים שנאבדים בקלות כמו ארנקים, מצלמות ומפתחות. ניתן לעקוב אחר ה‌ AirTags‌ (והפריטים אליהם הם צמודים) ישירות בתוך האפליקציה Find My לצד מכשירי אייפון, iPad ו- Mac, כך שתוכלו לפקוח עין על כל החפצים החשובים שלך במקום אחד.

פרטים על ה  AirTags‌ דלפו מאז שחרורו של iOS 13, אך אנו עדיין לא בטוחים כיצד ‌ AirTags‌ ייראו. בהתבסס על כמה תמונות פשוטות שנמצאו ב- iOS, הם יכולים להיות תגים עגולים קטנים עם Bluetooth מובנה ותמיכה ברוחב פס רחב במיוחד. תכונה שהוצגה לראשונה במערך האייפון 11, היא המפתח מכיוון שאייפונים שיש להם שבב U1 יוכלו לעקוב אחר ‘AirTags’ בדיוק רב יותר מאשר Bluetooth בלבד.

אם המפתחות שלך נופלים לתוך כרית הספה או שהארנק שלך נבעט מתחת למיטה, למשל, ה- iPhone יכול למצוא את החלק המדויק של החדר בו הם נמצאים. סוג זה של פונקציונליות יהפוך את “AirTags” ליותר מדויקים ושימושיים יותר מאשר תגי מעקב מבוססי Bluetooth אחרים בשוק.

‌AirTags‌ עשויים להיצמד לחפצים עם טבעות הצמדה, ועל פי השמועות תגי המעקב בגודל מכסה של בקבוק מגיעים עם מחזיק מפתחות יחד עם נרתיק  מעור.

היו שמועות מעורבות על שיטות טעינה. שמועה אחת הצביעה על סוללה נטענת מובנית שעובדת עם  טעינה בסגנון Apple Watch, בעוד שאחרת מציעה ש ‘AirTags’ יפעל על סוללת CR2032 להחלפה. כך או כך, זה נשמע שהם יחזיקו מעמד זמן רב ולא יכללו סוללה שאינה ניתנת להחלפה.

כל מה שתאבד יופיע במפה של אפליקציית “מצא את” עם כתובת משויכת, וכאשר האייפון קרוב לחפץ שאבד, ייתכן שניתן יהיה לראות מפת מציאות רבודה עם מיקום ספציפי שמקל על מציאת החפץ החסר. ‌ AirTags‌ יוכלו להשמיע צליל גם כאשר הוא מופעל באפליקציית “Find My‌”.

עם iOS 13, אפל הציגה תכונה שנועדה לאפשר למוצרי אפל לתקשר זה עם זה במצב לא מקוון, ומאפשרת לאייפון שאבד לתקשר ‌עם אייפון‌ של מישהו אחר שהוא בא איתו במגע בסביבה גם ללא חיבור סלולרי או WiFi. פונקציה זו תגיע ככל הנראה גם ל- AirTags ותאפשר למיליוני מכשירי אייפון ומכשירי אפל ברחבי העולם לעקוב אחר פריטים אבודים.

איירפודס סטודיו

אפל מתכננת להוסיף למערך ה- AirPods שלה  אוזניות מתקדמות מעל האוזן שיקראו ככל הנראה “איירפודס סטודיו”, שיצטרפו לאיירפודס ולאיירפודס פרו, ויש סיכוי קלוש שאיירפודס סטודיו  יזכו לאזכור כלשהו במהלך האירוע בנובמבר לאחר שלא שמענו עליהם באירועי ספטמבר ואוקטובר.

בהחלט ייתכן שה AirPods Studio‌ הם מוצר נוסף שאפל מחזיקה עד השנה הבאה, אז אמנם אנו יכולים לקוות לראות את האוזניות החדשות, אך זה לא מובטח.

ל- AirPods Studio תהיה איכות צליל מעולה וביטול רעשים אקטיבי כדי למזער את רעשי הסביבה. תכונות אחרות כוללות אפשרויות התאמת אקולייזר הזמינות דרך מכשיר iOS או Mac, וזיהוי ראש וצוואר, אשר ככל הנראה יעבוד כמו זיהוי האוזניים באיירפודס אך יוכלו לדעת אם האוזניות נמצאות על הראש או מונחות על הצוואר, ולהשהות את התוכן בהתאמה.
תכונת כיוון חדשנית עשויה לאפשר לאוהבי הדיוק בסאונד לזהות את האוזניים השמאליות והימניות לניתוב ערוצי שמע, ולא יהיה צד נכון או לא נכון ללבוש את האוזניות.

על פי בלומברג, אפל עובדת על שני עיצובים עבור “AirPods Studio”. האחד הוא דגם פרימיום יוקרתי יותר העשוי מחומרים איכותיים כמו עור, ואילו אחר ממוקד יותר בכושר גופני ועשוי מחומרים נושמים וקלים יותר.

תמונות שדלפו לכאורה של האיירפודס סטודיו מציגות אוזניות עם כריות אוזניים ארוכות וריפוד עשוי מבד אפור בחלק של הקשת העליונה, כשהאוזניות מציגות מראה בסגנון רטרו.

שתי הגרסאות של איירפודס סטודיו צפויות לכלול כריות אוזניים מגנטיות וריפוד קשת עליון שניתן להחליף למראה שניתן להתאמה אישית, בדומה לרצועות של Apple Watch. אין צפי רשמי למחיר של האיירפודס סטודיו , אך השמועות אומרות כי אפל עשויה למכור אותם בסביבות 349 דולר.

 אירוע ההשקה ישודר בשעה 20:00 לפי שעון ישראל באתר של אפל ובYouTube .

כמובן שאנחנו נסקר את האירוע ונפרסם כאן באתר את כל החדשות והעדכונים אז שווה לעקוב!