אייפון 11 יכלול מעבד חיישן חדש בשם הקוד 'רוז'.

אפל מתכננת להוסיף מעבד מעבד חדש, המכונה גם "רוז" וגם "R1", לשבבי סדרת A13 במכשירי האייפון הקרובים שיצאו לראשונה ביום שלישי. לא ברור אם אפל תשתמש בשמות המפתח הפנימיים של רוז ו- R1 למטרות שיווק או אם היא תתאים לתכנית המספור של השבבים מסדרת ה- A ותשחרר את המעבד הראשון של רוז בתור R13.

בהתבסס על עדויות ממבנה פנימי של iOS 13, האיטרציה הראשונה של מעבד רוז, R1 (t2006), דומה למעבד מסדרת M-series של אפל בכך שהיא מסייעת ליידע את iOS לגבי היכן ממוקם ה- iPhone בחלל ואיפה בראשו עומדת העמסת עיבוד נתוני החיישנים ממעבד המערכת הראשי.

כאשר ה- R1 נבדל זה שהוא משלב חיישנים רבים יותר מאשר במעבד מעבד התנועה על מנת לייצר תמונה מדויקת הרבה יותר היכן נמצא המכשיר. מעבד התנועה משלב כיום נתונים מהמצפן, הג'ירוסקופ, מד האצה, הברומטר והמיקרופונים.

מעבד רוז יוסיף תמיכה ליחידת מדידה אינרטיבית (IMU), תכונות Bluetooth 5.1, רוחב אולטרה (UWB) ומצלמה (כולל לכידת תנועה ומעקב אופטי) המעבד ישתמש בנתוני החיישן כדי לא רק לדעת היכן המכשיר נמצא אלא גם למצוא את המכשיר שאפל כנראה תשיק שדומה ל Tile, לעזור למצוא חפצים אבודים. בהתחשב בחפיפה באיסוף ועיבוד נתוני חיישנים, מעבד הרוז עשוי להחליף את מעבד מסדרת ה- M-series.

משתמש הטוויטר לונגהורן תרם לדיווח זה.

כל מה שנשאר זה לחכות למחר!