אפל השיקה מקבוק פרו בגודל 16 אינץ עם מקלדת חדשה.

אפל הכריזה היום על ה- MacBook Pro בגודל 16 אינץ שאגב הוא ה- MacBook Pro הגדול ביותר שהוצע למכירה מאז שאפל הפסיקה למכור את ה- 17 אינץ' בשנת 2012. ובכך אפל מפסיקה למכור באתר את ה 15 אינץ׳.

ה- MacBook Pro המעודכן בגודל 16 אינץ 'מציג תצוגה גדולה יותר עם שוליים דקים יותר מאשר ה- MacBook Pro בגודל 15 אינץ', אותו הוא החליף במערך המחברות של אפל. לתצוגה רזולוציה של 3072×1920 פיקסלים עם עד 500 נייטים של בהירות.

המקבוק פרו החדש כולל "מקלדת קסם" מעודכנת המסלקת את מנגנון "הפרפר" הלא פופולרי, וחוזרת במקום זאת למנגנון מספריים אמין יותר, יחד עם המעבדים האחרונים של אינטל מהדור התשיעי עם עד 8 ליבות. כמו כן, יש לו זיכרון RAM של עד 64 ג'יגה-בייט ואחסון SSD של עד 8 טרה בייט.

מעל המקלדת, ה- Touch Bar ממשיך להתקיים, אך ה- MacBook Pro בגודל 16 אינץ מגיע עם כפתור Esc פיזי. כמו ה- MacBook Air האחרון, חיישן ה- Touch ID הופרד גם מה – Touch Bar.

תכונות נוספות כוללות אפשרויות גרפיקה של AMD Radeon Pro 5000M בשילוב עם זיכרון וידיאו GDDR6 ואפשרות VRAM של 8 ג'יגה-בייט, סוללה גדולה יותר של 100Wh למשך חיי סוללה ארוכים יותר, מערכת קול בעלת שישה רמקולים ומיקרופונים משודרגים.

החל מ- 2,399 דולר בארצות הברית, ה- מקבוק פרו בגודל 16 אינץ 'זמין היום דרך Apple.com ואפליקציית Apple Store. זה יהיה בחנויות אפל ובמשווקים מורשים של אפל בארצות הברית בהמשך השבוע והוא "יגיע בקרוב" לחנויות ברחבי העולם, לפי אפל.