אפל משיקה מטען נייד עם תמיכה בMagSafe

אפל הציגה אתמול סוללה ניידת MagSafe חדשה באתר שלה, המיועדת לעבוד עם האייפון 12, האייפון 12 מיני, האייפון 12 פרו והאייפון 12 פרו מקס.

magsafe battery pack

הסוללה שמגיעה עם תמיכה ב MagSafe מתחברת בצורה מגנטית לגב אחד מדגמי האייפון 12 , כשהמגנטים שומרים עליו צמוד לאייפון . את סוללת ה MagSafe ניתן להשיג בצבע לבן ונראה שהיא מכוסה בציפוי סיליקון. בהתבסס על תמונות של הסוללה הניידת, לאביזר יש סוללה של 11.13 וואט, שתציע טעינה חלקית למכשירי האייפון של אפל. לשם השוואה, לאייפון 12 יש סוללה של 10.78 וואט, אך טעינת iQ אינה יעילה וכתוצאה מכך נוצר אובדן אנרגיה.

במצד נייד, סולת ה MagSafe' יכולה לטעון אייפון במהירות של 5W, אך כשמחברים לחשמל, ניתן לטעון אותו עד 15W.

ניתן לטעון את הסוללה הניידת והאייפון במקביל. אפל אומרת כי ניתן לחבר כבל לייטנינג ל"סוללת ה MagSafe כדי להגיע לטעינה אלחוטית של עד 15 וואט, ועם מטען של 20 וואט, הסוללה והאייפון נטענים אפילו מהר יותר. אפל ממליצה על מתאם מתח USB-C 20W ומעלה וכבל לייטנינג USB-C להטענת סוללת ה- MagSafe.

magsafe battery pack 2

ניתן לטעון את סוללת ה MagSafe גם ישירות דרך האייפון אם האייפון מחובר לטעינה. אפל ציינה שמשתמשים ירצו לטעון ככה אם האייפון צריך להתחבר למכשיר אחר בזמן הטעינה, כגון CarPlay או בזמן העברת תמונות למחשבי מק.

במסמך תמיכה של סוללת ה MagSafe, אפל אומרת כי השימוש בסוללה הוא לבעלי גרסת מערכת הפעלה iOS 14.7 ואילך . ניתן לצפות בסטטוס טעינה במסך הבית או בתצוגת היום עם הווידג'ט "סוללות".

magsafe battery pack 3

לדברי אפל, האייפון יכול להתחמם מעט כשהוא נטען. כדי להאריך את אורך חיי הסוללה, אם הוא חם מדי, התוכנה עשויה להגביל את הטעינה מעל 80 אחוזים, כאשר האייפון ימשיך לטעון לאחר שהוא מתקרר. התכונה לניהול טעינה מסייעת לשמירה על בריאות הסוללה כאשר סוללת ה- MagSafe מחוברת לחשמל למשך פרקי זמן ממושכים, וכאשר טעינת הסוללה האופטימלית מופעלת, המשתמשים יראו הודעה על מסך הנעילה שתיידע אותם מתי הטלפון טעון במלואו. לחיצה על ההתראה ובחירה באפשרות "טען כעת" תאלץ טעינה.

מי שמשתמש בכיסוי עם תמיכה ב MagSafe צריך להיות מודע לכך שסוללת ה MagSafe עשויv להראות סימנים על עור הכיסוי, שלדברי אפל נורמלי. לכל מי שחושש מהסימנים, אפל מציעה להשתמש בכיסוי שאינו מעור.

מחיר סוללת ה MagSafe החדשה הוא 99 דולר בארה"ב ויחל להגיע ללקוחות ב -19 ביולי,המחיר המשוער בישראל צפוי להיות 399 ש"ח עד 499 ש"ח וצפוי להגיע לחנויות בקרוב.מקור MacRumors

עוד חדשות מעניינות