אפל שחררה את macOS Catalina

אפל פרסמה היום לציבור את הגרסה החדשה ביותר של מערכת ההפעלה שלה עבור מחשבי מקינטוש, macOS Catalina.  macOS Catalina מגיע לאחר מספר גרסאות של בדיקות בטא וחודשים של חידודים.

ניתן להוריד את macOS Catalina באפסטור בחינם, או דרך הגדרות- עדכוני תוכנה והיא זמינה לכל מי שיש לו מקינטוש תואם.

 macOS Catalina מביא כמה שינויים מרכזיים ל- Mac, ומבטל את אפליקציית iTunes לטובת יישומי מוסיקה, פודקאסטים וטלוויזיה חדשים.  שלושת האפליקציות מציעות פונקציונליות דומה ל- iTunes, אך מפוצלות לפי תכונה.

 ניהול מכשירי iOS עדיין זמין במחשב המקינטוש, אך הדבר מתבצע באמצעות Finder במקום iTunes, והגישה למזהה Apple שלך ​​נעשית כעת דרך הגדרת הפרופיל החדשה בהעדפות מערכת.

 אפליקציית הטלוויזיה מציעה גישה לטלוויזיה וסרטים עם תמיכה ב- 4K HDR ובדולבי אטמוס, אפליקציית המוסיקה מציעה גישה לאפל מיוזיק ולספריית iTunes שלך, ואפליקציית Podcasts מציעה את ספריית Podcasts עם תכונות לגלישה, צפייה בתרשימים המובילים,  ועוד.

 פיצ'ר חדש שנקרא Sidecar מאפשר לך להפוך את ה- iPad לתצוגה משנית עבור ה- Mac שלך בלחיצת כפתור, ותוכל אפילו להשתמש בעיפרון Apple שלך ​​כדי להפוך את ה- iPad לטאבלט לרישום בעת שימוש באפליקציות כמו Photoshop ו- Illustrator.

 עם macOS Catalina, ניתן להשתמש ב- Apple Watch לאישור בקשות אבטחה לסיסמאות, ו- Macs עם שבב T2 תומכים כעת במנעול ההפעלה, מה שהופך אותם לבטוחים יותר.

 אפליקציית Find My החדשה זמינה ב- Mac בפעם הראשונה והיא מאפשרת לך לעקוב אחר המכשירים שלך גם כשהם במצב לא מקוון, או במקרה של מחברות, סגורים.

 זמן מסך זמין ב- Mac בנוסף למכשירי אייפון ואייפד ב- macOS Catalina, כך שתוכל לעקוב אחר השימוש במכשיר שלך בכל המכשירים שלך לקבלת תמונה טובה יותר כיצד אתה מבלה את זמנך.

 Project Catalyst, יוזמה חדשה של אפל, נועד לאפשר למפתחים להעביר בקלות את אפליקציות ה- iPad שלהם ל- Mac כדי להגדיל את מספר אפליקציות ה- Mac הזמינות.

 ממשק תמונות חדש משטח את התמונות הטובות ביותר שלך המאורגנות לפי יום, חודש או שנה. יש ספארי דף התחלה חדש, לדואר יש כלים חדשים להשתקת אשכולות דוא"ל ולחסימת שולחים, ואפליקציית התזכורות עברה שיפוץ.

 האבטחה שופרה ב- macOS Catalina ו- Gatekeeper, פרוטוקול האבטחה של אפל, בודקת את כל היישומים שלך אם יש בעיות אבטחה ידועות.  הגנות נתונים חדשות מחייבות מאפליקציות לקבל את רשותך לפני הגישה למסמכים שלך.

 העדכון תומך גם ב- Apple Arcade, שירות המשחקים החדש מבוסס אפליקציות של אפל שהחל לראשונה להתגלגל ב- Mac בשבוע שעבר.  בעזרת macOS Catalina, משתמשי מקינטוש יכולים לגשת למשחקי Apple Arcade במחשבי ה- Mac שלהם, כמו גם על מכשירי iOS ו- Apple TV.

 לפני התקנת MacOS Catalina, משתמשי Mac צריכים להיות מודעים לכך שאפליקציות של 32 סיביות כבר לא עובדות, ולכן חלק מהיישומים הישנים עשויים שלא לפעול לאחר התקנת העדכון.