צעדים ראשונים עם המק שלך

הדבר הראשון שתראה/י ב‑MacBook Pro הוא המכתבה, שבה תוכל/י לפתוח יישומים במהירות, לחפש כל תוכן ב‑MacBook Pro ובאינטרנט, לארגן את הקבצים שלך ועוד.

טיפ: אינך מוצא/ת את המצביע? כדי להגדיל אותו זמנית, הזז/י את האצבע במהירות אחורה וקדימה על משטח המגע. לחלופין, אם הינך משתמש/ת בעכבר, החלק/י אותו אחורה וקדימה במהירות.

שורת התפריטים. השתמש/י בתפריטים ובצלמיות לאורך חלקו העליון של המסך כדי לפתוח חלונות חדשים, להתחבר לרשת אלחוטית, לבדוק את מצב הרשת האלחוטית , לשנות את עוצמת הקול , לבדוק את רמת הטעינה של הסוללה , לשאול את Siri שאלות ועוד. פריטי התפריט משתנים בהתאם ליישום המשמש אותך.

תפריט Apple ‏. תפריט Apple בפינה הימנית העליונה של המסך מכיל פריטים בשימוש תדיר. על-מנת לפתוח אותו, לחץ/י על צלמית Apple‏ .

תפריט״עזרה״. תמיד תוכל/י לקבל עזרה עבור ה-MacBook Pro ויישומי macOS דרך ה-Finder. לקבלת עזרה, לחץ/י על תפריט העזרה ובחר/י ״עזרה בנושא macOS״ על-מנת לפתוח את המדריך למשתמש/ת של macOS. לחלופין, הקלד/י בשדה החיפוש ובחר/י הצעה.

הפעלת ״מכתבה דינמית״. צפה/י באופן שבו תמונת המכתבה שלך משתנה באופן אוטומטי על-מנת להתאים לשעה במיקומך הנוכחי. בחר/י את ההגדרה הדינמית מ״מכתבה ושומר מסך״ ב״העדפות המערכת״. הפעל/י את ״שירותי מיקום״ על-מנת לאפשר למסך שלך לעבור מיום ללילה בהתבסס על אזור הזמן הנוכחי שלך. אם האפשרות ״שירותי מיקום״ מבוטלת בחלונית ״פרטיות״ בהעדפות ״אבטחה ופרטיות״, התמונה תשתנה בהתבסס על אזור הזמן שצוין בהעדפות ״תאריך ושעה״.

שמירת הסדר באמצעות ערימות. ליצירת ערימות המכתבה שלך, עבור/י אל Finder ובחר/י ״תצוגה״, ולאחר מכן בחר/י ב״השתמש בערימות״. להצגת האפשרויות עבור הערימות שלך, עבור/י אל ״תצוגה״ > ״קיבוץ ערימות לפי״. לאחר מכן כל קובץ חדש שתוסיף/י למכתבה יאוחסן באופן אוטומטי בתוך הערימה המתאימה. לצפייה במה שיש בתוך הערימה, לחץ/י על הערימה על מנת להרחיב את תוכנה.

כתיבת תגובה