אודיו מרחבי והזרמת מוזיקה ברזולוציה גבוהה מגיעים לאפל מיוזיק

אפל הודיעה היום כי אפל מיוזיק תזכה לתמיכה באודיו מרחבי עם Dolby Atmos ללא עלות נוספת החל מחודש יוני.

עם ההשקה, למנויים של אפל מיוזיק תהיה גישה לאלפי שירים באודיו מרחבי מאמנים כמו J Balvin, Gustavo Dudamel, Ariana Grande, Maroon 5, Kacey Musgraves, The Weeknd ורבים אחרים. אפל אומרת שתכונה זו תספק “חוויית שמע מהפכנית וסוחפת המאפשרת לאמנים לערבב מוסיקה כך שהסאונד יגיע מכל הסביבה.”

מנויי אפל מיוזיק יוכלו להאזין ליותר מ 75 מיליון שירים באודיו ללא הפסקה ללא עלות נוספת

בנוסף, אפל תציג גם את קטלוג המונה יותר מ 75 מיליון שירים ב- Lossless Audio. אפל משתמשת ב- ALAC (Codec Audio Lossless Audio Codec) כדי לשמור על האיכות מקובץ השמע המקורי. משמעות הדבר היא כי מנויי אפל מיוזיק יוכלו לשמוע בדיוק את אותו הדבר שיצרו האמנים באולפן.

WiKi:

FLAC הוא בעצם ראשי תיבות של “Free Lossless Audio Codec” – קודק חופשי לשמע ללא איבוד נתונים. במילים אחרות, ה FLAC הוא פורמט של אודיו אשר אינו מאבד מאיכות השמע, אינו יוצר רעשים ומצליח לשמר את כל המידע של הקובץ בעת שימוש בו. יש לציין שפעולה זו אינה מובנת מאליה. בדרך כלל, כפי שרובנו מכירים מפורמטים קודמים, דחיסת הקובץ והפיכתו לקטן יותר מבחינת מספר קילו-בייטים, בהכרח צועדת יד ביד עם הורדה באיכותו. אז זהו, שכבר לא בהכרח.


אפל אומרת כי 20 מיליון שירים יהיו זמינים ב- Lossless Audio בעת ההשקה, עם 75 מיליון השירים המלאים שזמינים עד סוף השנה.

כברירת מחדל, אפל מיוזיק ינגן באופן אוטומטי רצועות Dolby Atmos בכל אוזניות AirPods ו- Beats עם שבב H1 או W1, כמו גם את הרמקולים המובנים בגרסאות האחרונות של ה- iPhone, iPad ו- Mac, על פי אפל.
אפל מיוזיק יקבל כל הזמן רצועות חדשות של Dolby Atmos ותציע מבחר אוצר של רשימות השמעה של Dolby Atmos, על פי אפל. לאלבומי Dolby Atmos יהיה תג בדף הפרטים שלהם לצורך גילוי קל.

אודיו מרחבי ואודיו ללא הפסד יהיו זמינים ב- iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 ו- tvOS 14.6 אך התכונה החדשה המאפשרת הזרמת אודיו ללא אובדן איכות ככל הנראה לא תיתמך באוזניות האיירפודס, איירפודס פרו ואיירפודס מקס וזה מכיוון שהם משתמשים בקידוד Bluetooth AAC .

אפל לא הזכירה את תאימות “AirPods” בהודעה לעיתונות שהודיעה על התכונות החדשות, ובאתר שלה, אפל מאשרת כי ניתן להאזין לאודיו ב- iPhone, iPad, Mac או Apple TV, ו- HomePod אפילו למרות שזה לא היה רשום בהודעת אפל.

התכונה Hi-Res Lossless תדרוש ממיר USB דיגיטלי לאנלוגי או ממיר דומה, אך תספק את חווית הצליל הטובה ביותר. בכדי להאזין לאודיו ללא איבוד איכות באייפון‌ תידרשו לאוזניות עם חיבור חוטי וייתכן שיהיה צורך במתאם הנוסף כדי להשיג את איכות הצליל הטובה ביותר. אוזניות האיירפודס מקס לא יתמכו בתכונה החדשה גם לא בחיבור חוטי , כך לפי אפל

בעוד ש AirPods‌, ‌AirPods Max‌ ו- ‌AirPods Pro‌ אינם תומכים באודיו ללא אובדן איכות, הם תומכים ב-Dolby Atmos, וכברירת מחדל, ‌ Apple Music‌ ישמיע אוטומטית רצועות Dolby Atmos בכל אוזניות ‌ ה AirPods‌ וה Beats עם שבב H1 או W1.