מכשירי האייפון החדשים ניגשים למידע על מיקום גם כאשר האפשרות כבויה

מכשירי האייפון החדשים ניגשים למידע על מיקום גם כאשר האפשרות כבויה עקב שבב ה U1, תיקון ישוחרר בקרוב. 

 מוקדם יותר השבוע גילה חוקר האבטחה בריאן קרבס כי דגמי האייפון 11 פרו החדשים ניגשים לנתוני מיקום של משתמשים גם כאשר כל האפליקציות ושירותי המערכת באייפון מוגדרים שלא לבקש נתונים אלה.

קרבס אמר לאפל שהוא מצא באג פרטיות אפשרי מכיוון שלכאורה זה לא אמור לקרות, אך אפל אמרה לו שאין חששות והאייפון פועל כמתוכנן.  אפל אמרה כי "התנהגות צפויה כי סמל שירותי המיקום מופיע בשורת המצב כאשר שירותי המיקום מופעלים. הסמל מופיע לשירותי מערכת שאין להם מתג בהגדרות", אמרה אפל.

קרבס הגיע למסקנה כי לאפל יש שירותי מערכת מסוימים הבודקים מיקום ללא קשר אם ההגדרה הושבתה באופן אינדיבידואלי עבור אפליקציות ושירותי מערכת, מה שהתברר כנכון.

 אפל סיפקה היום יותר הקשר בהצהרה ל- TechCrunch, והסבירה כי דגמי האייפון החדשים שיש להם שבב אולטרה-רוחב U1 משתמשים בנתוני מיקום כדי לוודא שהם לא נמצאים באזורים מוגבלים.

כפי שאפל מסבירה, ישנם כמה תחומים שבהם אסור להשתמש בטכנולוגיית שבב U1 בגלל תקנות בינלאומיות, לכן האייפון צריך לוודא שהיא לא נמצאת במיקומים אלה.
טכנולוגיית שבב U1 היא טכנולוגיה סטנדרטית בתעשייה וכפופה לדרישות רגולטוריות בינלאומיות המחייבות את כיבתה במקומות מסוימים.  iOS משתמש בשירותי מיקום כדי לעזור לקבוע אם ‌האייפון‌ נמצא במיקומים אסורים אלה על מנת להשבית את השבב ולעמוד בתקנות.

ניהול ושימוש בנתוני מיקום נעשה כולו במכשיר ואפל לא אוספת נתוני מיקום למשתמשים.
אפל מספרת כי בדיקות המיקום נעשות במכשיר ושום נתונים על מיקום לא נשלחים לשרתים של אפל.

בעתיד אפל מתכננת לספק מתג ייעודי שיבטל את השבב ובכך לא יאפשר מעקב אחר מיקום הרקע שמתרחש כעת.