דגמי דמה שרצים ברשת מראים שכך צפוי להיראות האייפון 13

דגמי האייפון החדשים לשנת 2021 לא צפויים להיות מושקים עד ספטמבר, אך בזכות שמועות ,הדלפות, שרטוטים ועיבודים ניתן כבר לדעת למה לצפות. דגמי מוקאפ מסתובבים ברשת , האתר MacRumors השיג לידיו סט מוקאפים שייתן סקירה כללית על ההדלפות שאנו רואים כבר חודשים.

לידיהם הגיעו דגמי דמה ומוקאפים של אייפון 13, ‌איפון 13 פרו, אייפון 13 מיני ואייפון 13 פרו מקס, דגמים אלה נוצרים לעתים קרובות עבור יצרני כיסויים. יש הרבה כסף בלהיות הראשון לשחרר כיסוי למכשיר חדש, עם דגמי דמה שנוצרו על פי מפרט מידות ופרטים הדולפים מצד שותפי הייצור של אפל.

iphone 13 dummy model lineup
דגמי הדמה של סדרת האייפון 13

דגמי דמה הם לרוב מדויקים והם בדרך כלל דגמים אמינים של מכשירים חדשים שאפל מתכננת להשיק. במיוחד נראה כי דגמי הדמה הללו מסתדרים עם שמועות רבות ששמענו על מכשירי האייפון החדשים. עם זאת, תמיד יש אפשרות שחלק מהשינויים והשינויים העיצוביים הללו עשויים להשתנות או להתבטל.

ככל הנראה, לא צפויים שינויים משמעותיים בעיצוב השנה, ודגמי הדמה נראים דומים לאייפון 12, 12 מיני, 12 פרו ו- 12 פרו מקס, באותם הגדלים. אנו עשויים לראות כמה הבדלים קטנים מאוד בעובי בחלק מהדגמים, אך ככל הנראה, סדרת האייפון 13 תיראה הרבה כמו סדרת האייפון 12.

iphone 12 pro iphone 13 pro
אייפון 12 פרו (מימין) ליד דגם דמה של אייפון 13 פרו (משמאל)

על פי השמועות, אפל צפויה לצמצם את גודל המגרעת במסך בסדרת האייפון 13 ויש שינויים הנראים בדגמי הדמה. המיקרופון הועבר למסגרת העליונה של המכשיר, וזה אולי השינוי העיצובי שיאפשר מודול מצלמה קטן יותר. דגמי הדמה מיועדים ליצרני כיסויים ואין להם הגדרת תצוגת מסך מדויקת המדגימה את גודל המגרעת, ולכן המידע מסתמך על שמועות בלבד.

העיצוב הכללי עשוי להיות זהה, אך ישנם שינויים בולטים בחלק ממיקומי המצלמה. אפל מציגה כמה תכונות מצלמה חדשות, כגון טכנולוגיית ייצוב לחיישנים בסדרת האייפון 13 וכן שיפורים עבור האייפון 13 פרו, כך שמערכי הצילום האחוריים של דגמי הדמה הללו אינם זהים לסדרת האייפון 12.

iphone 13 pro case iphone 12
כיסוי לאייפון 13 פרו על אייפון 12 פרו

אפל מביאה את אייפון 13 פרו ליישור קו עם אייפון 13 פרו מקס, כך שבליטת המצלמה גדולה בהרבה מהבליטה של המצלמה ‌באייפון 12 פרו. הבליטה בגודל השווה לבליטה במצלמה של האייפון 13 פרו מקס, ולכן הכיסויים של אייפון 12 פרו לא יתאימו לאייפון 13 פרו.


זה ברור לחלוטין כאשר מלבישים כיסוי של ‌אייפון 13 פרו על אייפון 12 פרו . האתר MacRumors קיבל לידיו נרתיקים של אייפון 13 מבית Armadillotek שתוכננו תוך שימוש באותם מפרטים שנכנסו ככל הנראה לדגמי הדמה, ומערך הצילום גדול בהרבה.

האייפון 13 פרו מקס נראה כמעט זהה לאייפון 12 פרו מקס, אם כי בליטת המצלמה מעט גדולה יותר. לדגם הדמה גדלים שונים של עדשות עם עדשות מעט גדולות יותר, אך מלבד זאת, אין שינויים. יצרני כיסוייים לא בהכרח זקוקים לדיוק גודל עדשות נקודתי על מנת לייצר כיסויים, אך יתכנו שינויים מסוימים בעדשות מכיוון שצפויים שדרוגים מסוימים של המצלמה.

באשר לאייפון 13 ואייפון 13 מיני, אפל מסדרת מחדש את עדשות המצלמה לפריסה אלכסונית הכוללת פלאש בצד ימין למעלה של מודול המצלמה ומיקרופון בפינה השמאלית התחתונה, כאשר העדשות הרחבות והאולטרה רחבות ממוקמות באלכסון אחד את השני. זה עשוי להיות שינוי שהושג לתמיכה בתכונת ייצוב התמונה של החיישן שמוגבלת כרגע לדגמי ה- Pro.

iphone 12 iphone 13 compared
אייפון 12 לצד דגם דמה של אייפון 13

דגמי הדמה מראים שהאייפון 13 יכלול מגירת SIM במיקום מחדש ושינויים קלים במיקום כפתורי עוצמת הקול, בעוד שמגירת הסים עשויה להיות שונה מעט בדגמים אחרים.

אולי לא נקבל שינויי עיצוב גדולים השנה, אך על פי השמועות אפל מוסיפה תכונות 5G משופרות, שבב A15 מהיר יותר ותצוגת ProMotion 120Hz לדגמי Pro, כך שיש עדיין המון ציפייה לסדרת האייפון 13.