צפו: מבחני עמידות לאייפון 12

אפל ציינה כי האייפון 12 והאייפון 12 פרו החדשים כוללים זכוכית מסך חדשנית “קרמית” בחזית כדי לשפר את עמידותה. כפי שכולנו חיכינו, היוטיוברים כבר בודקים את אמינות טענות העמידות של אפל למבחן באמצעות מבחני נפילה, מבחני שריטות ועוד.

ערוץ היוטיוב MobileReviewsEh בדק את עמידות מסך האייפון 12 באמצעות מד כוח מיוחד שמודד ביחידות ניוטון והשווה אותו מול האייפון 11 מהשנה שעברה. על פי סוג הבדיקה הזה, מסך האייפון 11 יישבר כאשר יופעלו 352 יחידות ניוטון לחץ. האייפון 12, לעומת זאת, יכול לעמוד בפני 443 יחידות ניוטון לחץ לפני שנשבר.

לאחר מכן הסרטון ממשיך לבדוק את העמידות מפני שריטות של האייפון 12 עם הזכוכית הקרמית החדשה. כצפוי, האייפון 12 מסוגל לעמוד בפני שריטות מדברים כמו מטבעות, מפתחות וחותך קופסאות. באמצעות מבחן הקשיחות Mohs, שרמת הקשיחות בבדיקה זו מחולקת לנקודות. המבחן של 6 ו7 הנקודות משאירות שריטות ברורות ב- 11‌, בעוד שה- 12 יכול לעמוד ברוב הבדיקות אך עדיין רגיש למבחן 7 הנקודות.

לכאורה הסרטון מסכם כי הזכוכית הקרמית בתצוגת האייפון 12 היא הרבה יותר עמידה מהאייפון 11 מבחינת שבירת המסך, אך בחלק האחורי נראה כי האייפון 12 דומה לאייפון 11. למשל, בסרטון נראה כי אייפון 12 אינו עמיד יותר מהאייפון 11 והקצוות נוטים לשריטות.

טענותיה של אפל לגבי עמידות הזכוכית הקרמית נוגעות בעיקר לעמידות כנגד נפילות והתנפצות, אשר סרטון זה מאשש. אפל מציגה כי הזכוכית הקרמית מציעה ביצועי נפילות טובים פי 4 מאשר מכשירי אייפון קודמים. נראה שיש שיפור מסוים בהגנה מפני  שריטות בסוג המסך החדש, אם כי השיפור שם אינו דרמטי כמו השיפורים בהגנה מפני נפילות.

עוד חדשות מעניינות