כל מה שאנחנו יודעים על אייפון 11

שלושה חודשים נותרו עד להשקה הרשמית של סדרת האייפונים החדשה מבית אפל,הכוללים את האייפון 11 והאייפון 11 מקס.

השנה ככל הנראה אפל מתכננת להשיק לא פחות משלושה דגמי אייפון חדשים שביניהם יהיה כנראה גם חידוש לאייפון XR.
בואו נדבר קצת על העיצוב שאנו צפויים לראות בהשקה:

מבחינת עיצוב סביר להניח שלא נראה שינויים מהותיים מדגמי האייפון x וה-xs. האייפון 11 צפוי להיות 143.9 מ״מ באורכו, 71.4 ברוחבו ו 7.8 מ״מ בעובי,שזה שונה בקצת מדגם ה Xs הנוכחי.

ה XS max לפי הדיווחים יישאר בערך באותם מימדים של 157.6 אורך על 77.5 ברוחב ו 8.1 מ״מ בעובי שזה חצי סנטימטר יותר מה xs max הנוכחי.


באייפון 11 עיצוב המצלמה האחורית צפוי להשתנות ולקבל מראה מרובע יותר, ותתווסף לו כנראה עדשה נוספת בנוסף לשתיים שכבר יש בדגם הנוכחי.

במטרה לעדן את עיצוב המכשיר אפל מתכננת כנראה עיצוב חדש וייחודי לגב המכשיר, שיגיע עם פאנל זכוכית אחיד, והמצלמה בעלת שלושת העדשות כנראה תוטמע מתחת לפאנל הזה בכדי ליצור מראה נקי ואחיד.

בנוסף, שינוי מינורי בלחצן ההשתק שצפוי לשנות את מקומו ותנועתו שתהיה למעלה ולמטה ולא שמאלה וימינה,כנראה בגלל המקום שההטמעה של טכנולוגיית המצלמה החדשה זקוקה לו.

בגזרת המסך אנחנו גם לא צפויים לראות שינויים ככל הנראה והדגמים החדשים גם הם יגיעו עם מסך מסוג OLED. מסך האייפון 11 צפוי להיות בגודל 5.8 אינץ׳ ומסך האייפון 11 max צפוי להגיע בגודל 6.5 אינץ׳.

תכונה אחת שכנראה כן הולכת להשתנות השנה היא ה- 3D Touch הותיקה, לפי דיווחים בעולם אפל מתכננת לבטל את אותה תכונה של מסך רגיש ללחיצה.

טכנולוגיית המצלמה החדשה הצפויה של אפל היא הפרט המעניין באמת בדגמי האייפון החדשים, לפי דיווחים בעולם אפל מתכננת לשלב מצלמה אחת עם 3 עדשות שצפויה להוות שדרוג משמעותי לדגמי האייפון הנוכחיים שמגיעים עם שתי עדשות.

ככל הנראה העדשה השלישית שתגיע תהיה בעלת זווית רחבה שתיתן שדרוג משמעותי למשתמשים שרוצים לכלול שטח גדול יותר בתמונות שלהם.בנוסף עם העדשה השלישית אפל תוכל להגדיל את הזום האופטי של האייפון ו/או לשלב שיפורי תוכנה שיחברו תמונות משלושת העדשות, לתמונה אחת שתכלול יותר פרטים.

המצלמה הקדמית גם היא צפויה לקבל שדרוג מ 7 מגה פיקסל ל 12 מגה פיקסל, ותשודרג מעדשה עם ארבעה אלמנטים לעדשה עם חמישה אלמנטים, שתשפר את איכות התמונה והתאורה הנכנסת.

אפל מתכננת לשדרג ולשפר גם את מעבד המכשיר,דגמי האייפון החדשים צפויים לכלול בתוכם את מעבד הA13 שאפל התחילה לתכנן מוקדם יותר השנה.

מומחים טוענים שהמעבד החדש יתרכז בשיפור היכולות והביצועים של המציאות הרבודה. בנוסף, האייפון 11 צפוי לתמוך בחיבור של שני התקני bluetooth שמשדרים סאונד,‍ דגמי דגל רבים של מכשירי אנדרואיד כבר תומכים בחיבור שני התקני סאונד חיצוניים וזאת למרות ש Bluetooth 5, שתכונה זו היא חלק ממנו נמצא בכל דגמי האייפונים כבר מ2017.

עוד תכונה שצפויה להתווסף השנה לדגמים החדשים ונמצאת כבר בכמה מכשירי דגל של אנדרואיד היא טעינה אלחוטית הפוכה, שזה אומר שהאייפון יקבל את היכולת להטעין אלחוטית מכשירים אחרים כמו לדוגמא הAirPods 2 ואייפונים אחרים שתומכים בטעינה אלחוטית. כמו כן גם טעינה של מכשירי Qi אחרים.

בגלל אותו פיצ׳ר של טעינה אלחוטית הפוכה, אפל הולכת לשדרג לפי הדיווחים את סוללת המכשיר בין 20 ל25 אחוז לאייפון 11 ובין 10 ל15 אחוז לאייפון 11 max.

פרסמנו בעבר כתבה המדברת על השדרוג הצפוי של המטען שמגיע באריזת המכשיר שהשנה ככל הנראה תכלול מטען 18w מהיר ולא מטען ה5w שאנחנו רגילים לראות שכבר עבר זמנו,עם המטען החדש אנחנו צפויים לראות גם כבל חדש מסוג usb c לlightning. אם הדיווחים האלה נכונים או לא אנחנו לא יכולים להגיד אבל לדעתנו זה שינוי מתבקש.

כמו בכל שנה,אפל מתכננת להשיק את דגמי האייפון החדשים באמצע חודש ספטמבר.

בכתבה התייחסנו לשמות המכשירים החדשים בתור אייפון 11 ואייפון 11 max אך כן יכול לקרות מצב שבו אפל תמשיך עם השמות שכוללים אותיות ותקרא למכשירים אייפון XI ו XI Max. לנו נשאר רק לחכות ולראות.

מה אתם חושבים שיהיה באייפון הבא? או מה בכלל תרצו לראות?

9to5mac.com

כתיבת תגובה