עדכנתם גרסה באייפון? יש כמה תכונות חדשות ומעניינות שיגיעו רק בהמשך

ישנן מספר תכונות שאפל לא הצליחה לשחרר יחד עם ההשקה של iOS 15 ו- iPadOS 15, וזה לא משהו חדש. בדרך כלל יש כמה תכונות ב iOS שלוקח להם קצת יותר זמן להיות מוכנים ואפל משחררת את התכונות האלה בעדכוני iOS שמגיעים בהמשך.

iOS 15 Later Features

כאן ריכזנו לכם כמה תכונות חדשות ומעניינות ל iOS 15 שיגיעו בעדכונים הבאים השנה ובשנה הבאה.

 

SharePlay

תכונה חדשה של FaceTime, הייתה זמינה ברוב תקופת גרסאות הבטא של iOS 15, אך היא הייתה מלאה בבאגים ובאוגוסט אישרה אפל כי היא לא תגיע למשתמשים בעת השקת ‌iOS 15‌.

facetime shareplay tv show

SharePlay היא תכונה חדשה למשתמשים שתביא שימושיות רחבה יותר בשיחות FaceTime עם חברים ובני משפחה, ומציעה אפשרויות לצפייה משותפת בטלוויזיה, האזנה למוסיקה ושיתוף מסך.

כאשר היא תשוחרר למשתמשים, SharePlay תהיה זמינה ב- ‌iOS 15‌‌, ‌‌iPadOS 15‌‌, ‌macOS Monterey‌ ו- tvOS 15. כרגע, אפל בודקת את SharePlay בגרסת iOS 15.1, iPadOS 15.1 ו- tvOS 15.1 שכבר זמינה למפתחים.

 

Digital Legacy מורשת דיגיטלית

מורשת דיגיטלית היא תכונה המאפשרת לחברים או בני משפחה של אדם לגשת לנתונים שלו במקרה של מותו.

משתמשים יוכלו להגדיר איש קשר קרוב(ילדים או נכדים) ואותו אדם יוכל לגשת לאפל ID ולמידע האישי שלו כמו תמונות מסמכים ועוד לאחר המוות.

כרגע, אם מישהו נפטר עם אייפון, אייפד או מק נעול, לעתים קרובות קשה עד בלתי אפשרי לקבל גישה למכשיר, את הבעיה הזאת בדיוק תכונת Digital Legacy באה לפתור.

Digital Legacy מעולם לא הייתה פעילה בגרסאות הבטא ועדיין לא ברור מתי היא עשויה להיות מוכנה להשקה.

 

מפתחות ואמצעים מזהים באפליקציית הארנק

מנעולים המותאמים ל- HomeKit יוכלו להיות מוצגים ביישום ארנק , כך שתוכל לפתוח את דלת הכניסה מבלי להוריד אפליקציה של יצרן צד שלישי . יצרניות האביזרים של HomeKit צריכות ליישם את התכונה הזו ואפל אומרת כי היא תצא לכלל המשתמשים לאחר השקת ‌iOS 15‌.

apple wallet drivers license feature

באופן דומה, תעודות זהות דיגיטליות ורישיונות נהיגה יוכלו להיות מוצגים באפליקציית הארנק. התכונה תהיה זמינה כרגע רק בארה"ב ובמדינות מסוימות כמו אריזונה וג'ורג'יה, קונטיקט, איווה, קנטקי, מרילנד, אוקלהומה ויוטה.

זמן מדויק לתכונה אינו ידוע בשלב זה, אך אפל עובדת גם עם הרשויות בארה"ב בכדי לאפשר קבלת אמצעי זיהוי דיגיטליים בכמה שדות תעופה.

אפל צריכה לתאם מול הרשויות ולעבור את הבירוקרטיה עם כל מדינה, כך שיחלוף זמן מה עד שהתכונה תהיה זמינה לכל משתמשי ‌אייפון בארה"ב.

 

דוח פרטיות באפליקציות

דו"ח הפרטיות באפליקציות, שאפל מתכננת לשחרר למשתמשים בהמשך השנה, יודיע למשתמשים אילו אפליקציות משתמשות בהרשאות הפרטיות שניתנו להן, כמו גישה למצלמה, למיקרופון ולמיקום.

ios15 app privacy report

דו"ח הפרטיות באפליקציות כבר נמצא באופן חלקי וניתן לגשת למידע באמצעות הגדרת "תיעוד פעילות אפליקציות" שמאפשרת סיכום של 7 ימים של פעילות האפליקציה, אך התכונה החדשה בהגדרתה המלאה תשוחרר בקרוב.

record app activity ios 15

נכון להיום ניתן להוריד קובץ JSON עם נתונים על האופן שבו אפליקציות ניגשות לנתונים שלך, אך בסופו של דבר, אפל תשתמש בנתונים אלה ליצירת דוח פרטיות מלא של אפליקציות.

 

תמיכה של סירי באביזרים חיצוניים

אפל מאפשרת ליצרניות האביזרים של ‌HomeKit‌ לשלב את הפונקציונליות של סירי במכשיריהם ב- iOS 15‌, אך יידרש זמן עד שיצרני המכשירים ייישמו את הפונקציונליות הזו והיא לא תהיה זמינה בעת ההשקה.

siri glow

שילוב סירי יאפשר לכל מכשיר תואם HomeKit בבית לשלוח הודעות, להגדיר תזכורות, ליצור קשר עם בני משפחה, לשלוט במכשירים ועוד.

שימו לב שלפי אפל שימוש בסירי באמצעות מכשיר של צד שלישי ידרוש HomePod מיני שניתן להשתמש בו לניתוב בקשות.

 

שליטה אוניברסלית

תכונה ‌חדשב ב iPadOS 15‌ ו-macOS Monterey‌ תאפשר שימוש באביזרים חיצוניים כמו עכבר או מקלדת לשליטה במספר מחשבי Mac או אייפד בו זמנית.

universal control wwdc

שליטה אוניברסלית מעולם לא נראתה או נוסתה בגרסאות הבטא והיא אינה זמינה עם השקת ‌iPadOS 15‌, כאשר אפל אמרה שהתכונה תגיע מאוחר יותר בסתיו. מכיוון ש- macOS Monterey‌ יגיע רק מאוחר יותר השנה, ייתכן בהחלט שעם השקת ‌macOS Monterey‌ תושק גם שליטה אוניברסלית .

 

תמיכה של AirPods באפליקציית "מצא את"

זמן קצר לפני השקת ‌iOS 15‌, אפל עדכנה את פירוט התכונות של ‌iOS 15‌ כדי לציין שהתכונה שמביאה תמיכה של אפליקציית "מצא את" באיירפודס לא תשוחרר עד מאוחר יותר בסתיו הקרוב.

Find My AirPods Feature

תמיכת "מצא את" באיירפודס מיועדת לאיירפודס פרו או איירפודס מקס, תוך שימוש באפליקציית ‌"מצא את" כדי לאתר אותם במקרה שהם הולכים לאיבוד.

 

רוצים לדעת עוד על אפל? את כל המידע החדשות והמדריכים תוכלו למצוא גם ב

עוד חדשות מעניינות