קונספט חדש ל iOS 15 מציג יותר מ- 50 פיצ׳רים שונים

כש iOS 14 שוחרר, הוא הוסיף דברים כמו וידג׳טים, ספריית האפליקציות, עדכונים ל-״הודעות״, עיצוב חדש לסירי, ועוד כל כך הרבה. כך שזה יהיה טבעי ש- iOS 15 יהיה עדכון קטן יותר המתמקד בשיפורים ספציפיים.

קונספט חדש שפורסם ב 9To5Mac מציג מספר פיצ׳רים מעניינים שהיינו רוצים מאוד לראות בגירסה החדשה.

מסך הבית

מסך הבית היה חלק גדול ב- iOS 14, ועם iOS 15, סביר להניח שאפל תלטש חלק מהשיפורים שביצעה. זה מתחיל ביכולת לשנות את גודל הווידג’טים שכבר נמצאים על מסך הבית שלך. זה דבר קטן אך חשוב שחסר לווידג’ט הנוכחי. ספריית האפליקציות הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחוויית האייפון, אך את רשימת האפליקציות האלפביתית יש לאפשר.אפשר להחליק מטה מכל דף ולגשת אליו.

סקירת העמודים החדשה הייתה תכונה נסתרת נחמדה של iOS 14. עם iOS 15, נקווה שהם יהפכו אותה ליותר שימושית. להיות מסוגל לסדר מחדש את דפי מסך הבית ולהסיר דפי אפליקציות שלמים. זה יכול אפילו להיות שימושי שיש כפתור שמוסיף דף ריק חדש.

פרטיות

תוויות פרטיות של אפליקציות הן מרכיב עיקרי באסטרטגיית הפרטיות של אפל. אבל הם לא עוזרים אם משתמש לעולם לא רואים אותם. אם משתמש כבר התקין אפליקציה והיא נמצאת אצלו זמן רב, סביר להניח שהוא לא יראה את תוויות הפרטיות או את הנתונים שנאספים.

מה אם לאחר כל עדכון תוכנה או עדכון אפליקציה מחנות האפליקציות יופיע מסך חדש עם הערות הגרסה? זה יכול גם להציע ללקוחות את האפשרות להציג תוויות פרטיות לאחר כל עדכון למקרה שבוצעו שינויים על ידי היישום. זה יכול לחול גם על האפליקציות של אפל וגם על אפליקציות צד שלישי. אם מפתח מוסיף תווית חדשה, המשתמש יראה אותה מודגשת במסך ההתחלה לאחר העדכון. התוויות יוצגו באופן אוטומטי רק פעם אחת והיה כפתור להצגתן לאחר כל עדכון שלאחר מכן.

פייס טיים

אפל אפשרה ל- FaceTime לרדת בפופולריות, במיוחד על רקע המגיפה שאילצה את כולנו להשתמש בפלטפורמות שיחות וידאו יותר ויותר. עם iOS 15, אפל תוכל להוסיף את היכולת לתזמן שיחות FaceTime עם משתמשי אפל אחרים ולצרף אותם להזמנות ליומן.

שיתוף מסך הוא דבר נוסף שחסר ב- FaceTime. אתה כבר יכול לשתף את המסך שלך ב- Mac באמצעות אפליקציית Messages, אך עם FaceTime ב- iOS אפל יכולה להוסיף שיתוף מסך ללוח הבקרה. מחוונים בשורת המצב יגידו לך אם ה- iPhone שלך מקרין את התצוגה שלו.

צילומי מסך על פני FaceTime עלולים להוות בעיה, כך שאפל עשויה לדרוש ממך לאשר צילומי מסך מרחוק אם מישהו מנסה לצלם.

מקלדת

אמוג’י הם אחת התכונות הפופולריות ביותר ב- iOS, אך עדיין חסר היכולת לשמור את המועדפים שלך לגישה נוחה. כרטיסיית מועדפים חדשה במקלדת האימוג’י יכולה להיות נפרדת מה ״שימוש לאחרונה״. אפשר בקלות להקיש על אמוג’י ולהחליק את האצבע מעל כדי לבחור את סמל ההתחלה. זה יהיה קל באותה מידה להסיר מועדף.

אחת התכונות של אפליקציית Gboard הפופולרית היא משוב הפטי על לחיצות מקשים. אפל יכולה להוסיף מתג חדש, כך שבעת ההקלדה יהיה לך משוב פיזי.

צרור מפתחות

סיסמאות ״תקועות״ באפליקציית ההגדרות נכון לעכשיו, אך מגיע להם שיהיה להם בית ואפליקציה משלהם. ל- Mac כבר יש אפליקציית Keychain Access משלה, אז למה ש- iOS לא צריך? יישום ״צרור מפתחות״ חדש יכול לאפשר לכם לארגן את הסיסמאות לפי קטגוריות ולקבל גישה מהירה לאלה שנמצאות בשימוש תכוף.

אפל יכולה גם להוסיף מאמת חדש לאפליקציה כדי שמשתמשים לא יצטרכו להוריד אפליקציות כמו Google Authenticator או Authy. בלחיצה אחת תוכלו להעתיק קוד או ליצור קוד חדש. מילוי אוטומטי של סיסמאות יכול אפילו לכלול את מחולל הקוד כך שלא תצטרכו להחליף אפליקציה כדי ליצור קוד.

ארונית לילה

מצב ״ארונית לילה״ של Apple Watch יכול להגיע לדגמי ה- iPhone 12 ו- iPhone 12 Pro עם MagSafe. כאשר אייפון מזהה שהוא מחובר למטען או למעמד של MagSafe, הוא יכול להציג שעון גדול. מתחת לשעון תראהו את התאריך ואת כל האזעקות הקרובות.

אם אתם עונדים שעון אפל לישון והוא מזהה שאתם ערים, הוא יכול לומר לאייפון שלכם להאיר את התצוגה כדי שלא תצטרכו לגעת בו כדי להעיר אותו.

מצב שידת לילה יכול לשמש כתכונה הראשונה של תצוגה המופעלת תמיד בדור הבא של ה- iPhone ולהוות בסיס שעליו יוכלו המשתמשים לבנות את הבנתם לגבי מקרי השימוש בו.

MagSafe

האנימציות שמופיעות כשאתה מחבר אביזר MagSafe לגב ה- iPhone 12 שלך הן ממש נחמדות, אבל הן יכולות להיות מסורבלות. מתג חדש יכול לאפשר לך לאפס אותם אם הם מפסיקים להופיע או להשבית אותם לחלוטין. אתה יכול אפילו לראות את כל הפרטים של אביזר מחובר כמו צבע, תאריך יציאה ועוד.


ישנם עוד כמה נושאים ופיצ׳רים שהקונספט מציג, למי שרוצה לקרוא את הכל (אנגלית) מוזמן להכנס ללינק הזה

ולנו כל מה שנשאר זה לחכות לכנס המפתחים שיתחיל ב- 7 ליוני שבו אפל תחשוף את iOS 15.

עוד חדשות מעניינות