רשימת שינויים ששמנו לב אליהם בiOS13

טעינת סוללה חכמה:

כהמשך למאמציה לשפר את בריאות הסוללה ואריכות חיי הסוללה של האייפון, אפל הוסיפה אופציה חדשה שנקראת "טעינת סוללה אופטימלית". אפל אומרת כי האייפון שלך "ילמד״ משגרת הטעינה היומית שלכם, כך שהוא יחכה לסיים להטעין מעל 80% עד שאתם צריכים להשתמש בו."

כדי לגשת לאפשרות זו, עברו אל – הגדרות> סוללה> בריאות סוללה> והפעילו את התכונה "Optimized Battery Charging". לדוגמה, בעת טעינה בן לילה, האייפון שלכם יכול לחכות עד 2 שעות לפני שאתם מתעוררים כדי לסיים טעינה מ 80% ל 100%.

סגור באופן אוטומטי כרטיסיות בספארי:

אם אתם אנשים אשר צוברים הרבה כרטיסיות בספארי ושוחכים לסגור, iOS13 כולל תכונה חדשה בשבילכם. כעת תוכלו לסגור באופן אוטומטי את כל הכרטיסיות לאחר יום אחד, שבוע או חודש אחד.

קיימות שתי דרכים לגשת לאפשרות זו. בספארי עצמו, לחצו לחיצה ארוכה על לחצן החלונות בפינה השמאלית התחתונה, בחרו באפשרות "סגור את כל הכרטיסיות" ו- iOS ישאל אם ברצונכם להפעיל את תכונת הכרטיסיות האוטומטית. תוכל גם לעבור אל הגדרות>ספארי> וסגור כרטיסיות כדי להציג את האפשרות.

ניתן לבטל הגבלה להורדת יישומים באפסטור שהם מעל 200 מגה בייט:

כדי לאפשר את זה כנסו להגדרות> iTunes & AppStore> הורדות יישומים והפעילו את ״תמיד אפשר״

פיצ׳ר זה הוא מאוד חיוני למשתמשים בארץ מכיוון שרוב חבילות הגלישה הם גדולות, בניגוד למדינות כמו ארה׳׳ב וקנדה.

כאשר תנסו להוריד יישום ששוקל יותר מ 200 מגה בייט, הודעה זאת תופיע וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להקיש ״הורד״

iOS13 מאפשר לכם למחוק יישומים ישירות מתוך רשימת העדכונים:

ב- iOS 13 וב-iPadOS אפל הוסיפה דרך חדשה למחוק אפליקציות מהמכשיר שלכם ישירות מ- App Store.

כאשר אתם מעדכנים אפליקציות בטלפון שלכם או מציגים אפליקציות שעודכנו לאחרונה, תוכלו להחליק הצידה באפליקציה כלשהי ברשימה כדי להציג אפשרות "מחק". זה מאוד שימושי!

ניתן לחסום אוטומטית שיחות נכנסות ממספר חסוי:

בהגדרות> טלפון-יש אפשרות חדשה מעניינת שנקראת 'מתקשרים לא ידועים', וזה עושה בדיוק את מה שהשם מרמז. עם אפשרות זו מופעלת, שיחות נכנסות על ידי אנשים שאינם ברשימת אנשי הקשר שלך או מספרים חסויים ישלחו ישירות לדואר הקולי.

עיצוב חדש ל״שעון עצר״:

התכונה 'טיימר' באפליקציית 'שעון' עודכנה בממשק חדש ב- iOS 13. כאשר שעון העצר מתחיל, יש מעגל חדש שמתרוקן לאט, יחד עם הספירה לאחור המתוזמנת הרגילה.

ממשק מתג השתקה מעודכן:

כאשר אתם מדליקים את כפתור ״השתק״ באייפון ב- iOS 13, יש ממשק חדש שמאפשר לכם לדעת אם מצב שקט פועל או כבוי. הוא ממוקם בחלק העליון של המסך, ולמעשה מחליף את ההודעה הקודמת שצצה באמצע התצוגה שחסמה חצי מסך. שוב, שינוי מבורך!

ניתן להתחבר לרשת אלחוטית והתקן Bluetooth ישירות ממכז הבקרה:

אצם יכולים לעבור בין רשתות אלחוטיות והתקני Bluetooth ישירות ממרכז הבקרה, לחיצה ארוכה באייקון של WiFi / Bluetooth יחשוף את האפשרות המורחבת,תוכלו לראות רשתות\התקנים זמינים וכמובן לבחור לאיזה תרצו להתחבר.

יעדי קריאה ב״ספרים״:

באפליקציית ספרים, קיימת תכונה חדשה של 'יעדי קריאה', שעוקבת אחר משך הזמן שקראתם כל יום. האפליקציה מעודדת אתכם לקרוא כל יום ותוכלו לראות את הנתונים הסטטיסטיים שלכם.

חיפוש משופר ביישום ״הודעות״:

באפליקציית ההודעות, כאשר אתם מחליק למטה לחיפוש, תראו ממשק חדש עם אנשי קשר מוצעים וקישורים שנשלחו אליכם. החיפושים מציגים את התוצאות העדכניות ביותר, עם אפשרות לראות יותר על ידי הקשה על "ראה הכל".

צילומי מסך בספארי:

כאשר אתם לוקחים צילום מסך בספארי, קיימת אפשרות חדשה לשמור אותו כדף מלא, שמייצא את כל דף האינטרנט כקובץ PDF שתוכלו לשמור או לשתף. ניתן גם להשתמש בסימון כדי לערוך אותו לפני השליחה.

תצוגות של אפליקציות עצמאיות ב- CarPlay:

בנוסף לשיפורי ממשק כאלה ואחרים ב iOS13, אפל התייחסה גם לתלונה ארוכת שנים. החל משנה זו, אפליקציה שפתוחה באייפון לא תשפיע עוד על תצוגת ה- CarPlay. לדוגמה, אם האפליקציה 'מפות' פתוחה ב- CarPlay, היא תישאר פתוחה גם אם האייפון המחובר עובר לאפליקציה אחרת. שדרוג מבורך!

פיצ׳רים אלה עתידים להשתנות ולהשתפר עם הזמן ככל שגירסאות הבטא הבאות ישחוררו.

כתיבת תגובה