פיצ׳ר חדש בפייס טיים יגרום לכם להסתכל תמיד למצלמה

תכונה חדשה בגרסת הבטא האחרונה של iOS 13 גורמת למשתמשים להיראות כאילו הם מסתכלים ישירות על המצלמה כדי ליצור קשר עין במהלך שיחות FaceTime, כאשר למעשה הם מביטים על המסך.

התכונה החדשה "FaceTime Attention Correction", אשר זוהתה לראשונה על ידי מייק רונדל בטוויטר, ניתנת להפעלה וכיבוי ביישום ״הגדרות״, למרות שנראה כי היא פועלת רק ב- iPhone XS ,XS Max ו Xr ב- iOS13 בגירסת הבטא החדשה ששוחררה אתמול.

התכונה מוגבלת למכשירים  אלה מכיוון שהפיצ׳ר משתמש ב ARkit 3 וזה קיים רק למכשירים עם מעבד A12. זה בבירור מסתמך על צורה כלשהי של מניפולציה התמונה כדי להשיג את התוצאות שלה, אז אולי אלגוריתמים תוכנה דורשים כוח עיבוד מתקדם יותר של המכשירים האחרונים של אפל.

רונדל חזה ב -2017 כי תיקון תשומת הלב של FaceTime יוצג על ידי אפל ב"שנים הבאות ", אך ההכללה הנראית ב- iOS 13, שעומדת להשתחרר בסתיו הקרוב, הפתיעה והרשימה אותו.

תחשבו על זה, הפיצ׳ר הוא מעולה כי בדרך כלל שאתם מבצעים שיחת וידאו אתם מסתכלים על המסך ולא על המצלמה בעת השיחה. אם אפל תוסיף את הפיצ׳ר לצילום תמונות זה גם שידרוג משמעותי מכיוון שמשתמשים מצלמים תמונת סלפי, הם בדרך כלל גם מסתכלים על מסך הטלפון ולא על המצלמה.

כפי שאפשר לראות, בתמונה ניתן לראות דוגמא, בתמונה השמאלית הוא מדגים שהפיצ׳ר ״מכובה״ כאשר הוא משתמש במצלמה הקידמית ביישום ״מצלמה״, הוא מסתכל על המסך והעיניים שלו לא פונות למצלמה. בתמונה הימיני הבחור מסתכל על המסך והתוכנה לבד גורמת לעיניים שלו להיראות כאילו הוא מסתכל למצלמה ישירות לפנים של איש הקשר.

כתיבת תגובה