טים קוק מדבר בראיון חדש על אפל והיציאה מהארון

מנכ"ל אפל, טים קוק, התיישב לאחרונה לראיון עם People en Español, שם דיבר על גיוון באפל, על חייו האישיים ועל החלטתו להכריז בפומבי על נטייתו המינית.

עוד בשנת 2014, קוק כתב מכתב לבלומברג ביזנסוויק בו הוא יצא כהומו במאמץ להביא נחמה לכל מי שמרגיש לבד "ו"עודד אנשים להתעקש על שוויון שלהם".


קוק אומר שהוא לא מתחרט על החלטתו לצאת מהארון. "לא הצטערתי על זה דקה אחת", אמר. "בכלל לא." קוק המשיך והסביר שהוא קיבל הערות מילדים שנאבקים עם נטייתם המינית, והוא רצה לעשות משהו. לקח לו שנה בין צמצום המילים לבין בחירת הזמן הנכון להודעה.
ברור שלא יכולתי לדבר עם כל אחד בנפרד שהושיט יד, אבל אתה תמיד יודע אם יש לך אנשים שפונים אליך שיש עוד הרבה כאלה שלא, שהם פשוט שם בחוץ תוהים אם יש להם עתיד או לא, תוהים האם החיים משתפרים … משם באמת החלטתי. היו הרבה אנשים שבאו לפניי שאפשרו לי לשבת כאן היום, והייתי צריך לעשות משהו כדי לעזור לאנשים שהיו בדור צעיר יותר.


קוק אמר כי הוא לא חווה שום חשש לקראת ההכרזה, אך הוא דואג לעולם שמחוץ לאפל אפילו עם תמיכה פה אחד של מועצת המנהלים של אפל. "אני מתכוון שאתה מסתכל על זה … עדיין יש חצי מדינות בערך בהן אתה יכול להיות מפוטר בגלל שאתה הומו או טרנס," אמר קוק.

לאפל יש "היסטוריה של להיות פתוח ומגוון" מה שגרם לו להרגיש בנוח בהכרזה. לדברי קוק, ההומואים העניקו לו "רמת אמפתיה" שהיא "גבוהה בהרבה מהממוצע."


"אני לא אומר שאני מבין את הניסויים והתלאות של כל קבוצת מיעוטים כי אני לא. אבל אני מבין עבור אחת הקבוצות. ובמידה שהיא עוזרת לתת לך עדשה כיצד אנשים אחרים עשויים להרגיש, אני חושב שזו מתנה בפני עצמה."


קוק דיבר גם על המגוון ועל ההחלטה האחרונה של אפל להגיש תקציר עמיקוס לתמיכה בפעולה הנדחית למען הגירת כניסות ילדות. "אנו יודעים שאנו יוצרים מוצרים טובים יותר על ידי היותנו מגוונים יותר", אמר קוק. "אנו יודעים שהמוצרים הטובים ביותר נוצרים על ידי הצוותים המגוונים ביותר מכיוון שמוצרים נוצרים עבור כולם."


כשאני מדבר עם אנשים שנמצאים בארצות הברית בתוכנית DACA, מה שאני רואה זה רמת נחישות, רמת התרגשות להיות באמריקה כדי להשיג משהו ולהרחיק מעבר אולי לאן שהוריהם הגיעו . אני רואה מסירות עצומה ומוסר עבודה חרוץ מאוד, שתמיד הערצתי אותו עמוקות. זו גם הדרך שחונכתי. זה מה שאני רואה, ואני חושב שזה בושה שאנחנו מאפשרים, כחברה, לענן הזה להיות תלוי מעל ראשם במשך כל תקופת הזמן הזו, אך על אחת כמה וכמה לפרק הזמן שיש לנו.


ניתן לקרוא את הראיון המלא של קוק, הכולל פרטים נוספים על המאמצים הסביבתיים של אפל ועצותיו של קוק לילדים הומואים והוריהם, באתר – People en Español.