אפל רוכשת את עסק המודם הסלולרי של אינטל

אחרי כל השמועות, אפל הודיעה היום כי חתמה על הסכם רכישה עם אינטל של מרבית עסקי הסמארטפונים שלה.

כ -2,200 עובדי אינטל יצטרפו לאפל, ששוויו של העסקה מוערך במיליארד דולר. במחיר של מיליארד דולר מדובר ברכישה השנייה בגודלה של אפל אחרי Beats.

רכישת אינטל תעניק לאפל יותר מ -17,000 פטנטים על טכנולוגיה אלחוטית, החל מ"פרוטוקולים לתקנים סלולריים לארכיטקטורה ותפעול מודם. " אפל אומרת כי אינטל תמשיך לפתח מודמים ליישומים שאינם סמארטפונים, כמו מחשבים אישיים, מכשירי אינטרנט או דברים ורכבים אוטונומיים.

סמנכ"ל טכנולוגיות החומרה של אפל ג'וני סרוג'י (הישראלי) אמר כי אפל נרגשת להשיג מהנדסים חדשים עם מומחיות בפיתוח מודם, כאשר צוות אינטל יצטרף לחבורת הטכנולוגיות הסלולריות של אפל.

"עבדנו עם אינטל שנים רבות ויודע שצוות זה חולק את התשוקה של אפל לעיצוב טכנולוגיות המספקות את החוויות הטובות בעולם למשתמשים שלנו", אמר ג'וני סרוג'י, סמנכ"ל בכיר של אפל בטכנולוגיות חומרה. "אפל מתרגשת מכך שכל כך הרבה מהנדסים מצוינים יצטרפו לקבוצת הטכנולוגיות הסלולריות הצומחת שלנו ויודעים שהם ישגשגו בסביבה היצירתית והדינמית של אפל. הם, יחד עם הרכישה המשמעותית הזו, יעזרו לזרז את ההתפתחות שלנו במוצרים עתידיים ולאפשר לאפל להבדיל את עצמה מאשר ועוד יותר להתקדם. "

הרכישה, אומר סרוג'י, תאפשר לאפל לזרז את התפתחותה במוצרים עתידיים, שכולל ככל הנראה את שבב המודם המעוצב של אפל שנמצא בפיתוח. כדי להפחית את הסתמכותה על קוואלקום וספקי שבבי מודם אחרים, אפל עמלה על פיתוח שבב מודם משלה. טכנולוגיה זו לא תהיה מוכנה לעוד כמה שנים, אך רכישת עסק שבבי המודם של אינטל עשויה לאפשר לאפל להאיץ משמעותית את פיתוח שבבי המודם שלה.

מנכ"ל אינטל, בוב סוואן, אמר כי מכירת עסקי השבבים של מודם הסמארטפון של אינטל לאפל תאפשר לאינטל להכניס את מאמצי ה- 5G לתחומים אחרים.

מנכ"ל אינטל, בוב סוואן, אמר כי "הסכם זה מאפשר לנו להתמקד בפיתוח טכנולוגיה לרשת 5G תוך שמירה על קניין רוחני וטכנולוגיית מודם קריטית שהצוות שלנו יצר. "אנו מכבדים את אפל זה מכבר ואנו בטוחים שהם מספקים את הסביבה הנכונה עבור הצוות המוכשר הזה והנכסים החשובים האלה לעתיד. אנו מצפים להכניס את המאמץ המלא שלנו ל- 5G שם היא מתאימה ביותר לצרכי מאגר הלקוחות הגלובלי שלנו, כולל מפעילי רשת, יצרני ציוד טלקומוניקציה וספקי שירותי ענן. "

השמועות בתחילת השבוע העלו כי אפל הייתה בשיחות מתקדמות עם אינטל וכי ניתן יהיה להכריז על עסקה בזמן הקרוב. אפל ואינטל מנהלים דיונים על רכישת עסק מודם הסמארטפון שלה מאז השנה שעברה.

השיחות נעצרו באופן זמני כשקוואלקום ואפל הגיעו להסכם אספקה ​​חדש, אך הפסיקו זמן לא רב לאחר מכן. אינטל הודיעה כבר באפריל כי היא מתכוונת לצאת מעסקי הסמארטפונים, אינטל הודיעה על זה זמן קצר לאחר הכרזת עסקת קוואלקום / אפל החדשה.

אפל תכננה להשתמש בשבבי 5G של אינטל באייפונים שלה 2020 בגלל המאבק המשפטי שלה עם קוואלקום, אולם השמועות טוענות כי אינטל לא תוכל לעמוד בתאריכי היעד, מה שפגע קצת בקשר בין שתי החברות. אפל תיקנה קשרים עם קוואלקום וכעת תשתמש בשבבי 5G של קוואלקום באייפונים של 2020.

אפל סגרה עסקה עם קוואלקום לשבבים גם למכשירים עתידיים, וסביר להניח שתסמוך על קוואלקום עד ששבבי המודם שלה יהיו מוכנים.

אפל אומרת כי היא צופה שרכישת עסק שבבי המודם של אינטל תושלם ברבעון הרביעי של שנת 2019 בכפוף לאישורים רגולטוריים ותנאים מקובלים אחרים.

מה אתם חושבים? כיצד מהלך זה ישפיע על אפל לטווח ארוך?

מקור:

apple.com/macrumors.com

כתיבת תגובה