אפל הסירה את Fortnite מהאפסטור עקב הפרת חוקי החנות

אפל הסירה את Fortnite מהאפסטור שעות ספורות לאחר ש – Epic Games הציגה אפשרות חדשה לתשלום ישיר עבור Fortnite שמפרה על כללי הרכישה בתוך אפליקציה של אפל, אפל הסירה את אפליקציית Fortnite מה – AppStore

החברה החלה לאפשר לשחקנים לרכוש 1,000 V-Bucks באפליקציית Fortnite תמורת 7.99 דולר, כאשר הרכישות יועברו ישירות ל – Epic Games  ולא לאפל באמצעות מערכת הרכישה בתוך אפליקציה. (in App Purchase)

אפל בתגובה:

היום, Epic Games נקטה בצעד מצער של הפרת ההנחיות ‌של ה- AppStore‌ החלות באופן שווה על כל מפתח ומיועדות לשמור על החנות למען המשתמשים שלנו.

כתוצאה מכך אפליקציית Fortnite שלהם הוסרה מהחנות. Epic אפשרה תכונה באפליקציה שלה שלא נבדקה או אושרה על ידי אפל, והם עשו זאת מתוך כוונה מפורשת להפר את הנחיות ‌ה – AppStore‌ בנוגע לתשלומים בתוך האפליקציה החלים על כל מפתח שמוכר מוצרים ושירותים דיגיטליים.

ל- Epic יש אפליקציות ב- ‌App Store‌ מזה עשור, והיא נהנתה מהמערכת האקולוגית ‌של ה‌ – AppStore כולל כלים, בדיקות והפצה שאפל מספקת לכל המפתחים. 

Epic הסכימה לתנאים וההנחיות של ‌החנות‌ בחופשיות ואנחנו שמחים שבנו עסק כל כך מצליח ב- ‌App Store‌.

העובדה שהאינטרסים העסקיים שלהם מביאים אותם כעת להגיע להסדר מיוחד אינה משנה את העובדה שההנחיות שלנו מייצרות ״מגרש משחק״ שווה עבור כל המפתחים והופכות את החנות לבטוחה לכל המשתמשים.

אנו נעשה את מירב המאמצים לעבוד עם Epic כדי לפתור הפרות אלה כדי שיוכלו להחזיר את Fortnite ל – AppStore

חברת Epic Games הגישה תביעה נגד אפל בגין הוצאת Fortnite מה – AppStore

בהגשה, Epic Games מאשימים את אפל בכך שהיא “הרפתקנית המבקשת לשלוט בשווקים, לחסום תחרות וחדשנות”, ולהטיל “מעצורים אנטי-תחרותיים” ולהשתמש ב”פרקטיקות מונופוליסטיות בשווקים “כנגד מפתחי ‌App Store‌.

אפל מטילה מעצורים בלתי סבירים ובלתי חוקיים בכדי להיות מונופול על שני השווקים ולמנוע ממפתחי תוכנה להגיע למעל מיליארד משתמשים במכשירים הניידים שלה (למשל, ‌iPhone‌ ו- ‌iPad‌) אלא אם כן הם עוברים דרך חנות אחת שנשלטת על ידי אפל, ‌App Store‌, שם אפל  גובה מס מעיק של 30% על מכירת כל אפליקציה.

אפל גם דורשת ממפתחי תוכנה המעוניינים למכור תוכן דיגיטלי באפליקציות לאותם צרכנים להשתמש באפשרות לעיבוד תשלומים יחידה המוצעת על ידי אפל, רכישה בתוך האפליקציה, שגם היא מחייבת מס של 30%.

בנוסף לתביעה Epic Games שחררה סרטון קצר כמחאה על השליטה של אפל באפסטור, הסרטון הוא העתק של פרסומת אפל המפורסמת מ 1984 רק שבסרטון, האנשים הוחלפו בדמויות מ Fortnite.

הנה הוידאו ש Epic Games פרסמה לצד הפרסומת המקורית של אפל כמחאה ל ״אח הגדול״ שהיה IBM בזמנו:


*עדכון* גוגל הסירה את Fortnite גם מה Play Store ו Epic הגישה תביעה גם נגד גוגל 🤔