דיווח: אפל תשיק ארבעה אייפונים חדשים בסתיו 2020

אפל תשיק ארבעה דגמי אייפון חדשים בסתיו 2020, כל ארבעת הדגמים יתמכו בטכנולוגיית ה5G החדשה, כך לפחות טוען האנליסט Samik Chatterjee מבנק ההשקעות JPMorgan.

האנליסט Chatterjee מאמין שאפל מתכננת להשיק אייפון בגודל של 5.4 אינץ׳, שני דגמי אייפון בגודל 6.1 אינץ’, ועוד דגם נוסף בגודל 6.7 אינץ׳.

הדיווח הנוכחי מגיע עם סטייה קלה מהשמועות שאנחנו מכירים, שאומרות שאפל תשיק ב2020 ליין אייפונים דומה לזה שהושק השנה שיגיע בגדלים 5.8 אינץ׳ ו6.7 אינץ׳ לדגמים היקרים ועוד דגם ״מוזל יותר״ בגודל 6.1 אינץ׳. כמו כן, ייתכן שאפל מתכננת להשיק עוד מכשיר ״מוזל יותר״ שיהיה קטן יותר, ויצטרף למחליפו של האייפון 11.

עדיין לא ידוע מהם באמת התכניות של אפל להשקה של 2020, ובלי קשר למספר הדגמים שיושקו כנראה שכולם יגיעו עם מסכים מסוג OLED ותמיכה בטכנולוגיית 5G החדשה.

שניים מהאייפונים המתקדמים ביותר יצוידו בטכנולוגיית מצלמה אחורית חדשה עם חיישן חדש לזיהוי תלת מימדי לשיפור יכולות הצילום , ואילו האחרים ישתמשו במצלמה בעלת עדשות כפולות הדומות לאייפון 11.

 קיימת אפשרות גם שאפל תפצל בין סוג קישוריות ה 5G שמציע כל אייפון. שני מכשירי האייפון המתקדמים יותר עשויים להציע תמיכה בטכנולוגיית 5G המהירה ביותר, mmWave, בעוד ששני מכשירי האייפונים המוזלים יותר עשויים להיות מוגבלים לטכנולוגיית המשנה של ה 5G שאינה מהירה כמו הטכנולוגיה הראשית אך בעלת טווח רחב יותר.

 טכנולוגיית mmWave 5G תהיה ככל הנראה מוגבלת לערים מרכזיות ואזורים עירוניים צפופים בגלל הטווח הקצר שלה, בעוד שרשתות 5G באזורים כפריים ופרברים ישתמשו בטכנולוגיית המשנה האיטית יותר, כמו שפורסת רשת T-Mobile האמריקאית.

 השמועות טוענות כי אפל מתכוונת להשתמש במודם ה- X55 מתוצרת קוואלקום בכל מכשירי האייפון של 2020 , ובעוד שהמודמים הללו תומכים הן בטכנולוגיית mmWave המהירה והן בטכנולוגיה האיטית יותר, יש צורך באנטנת mmWave נוספת לתמיכה ב- ברשת המהירה יותר.

 כדי להפוך את מכשירי האייפון המוזלים ליותר אטרקטיביים מבחינת מחיר, אפל עלולה להגביל את האנטנה שמספקת את המהירות הגבוהה יותר לדגמים מתקדמים יותר, אם כי שמועות קודמות הצביעו על כך שמטרתה של אפל עם מכשירי האייפון של שנת 2020 היא להתאים את הטכנולוגיה לסמארטפונים שמריצים את מערכת ההפעלה  אנדרואיד ומציעים את הטכנולוגיה המהירה יותר במחיר אטרקטיבי מאוד.

 החל משנת 2021, האנליסט מ JPMorgan מאמין שאפל תבצע כמה שינויים משמעותיים במחזורי השחרור של האייפון.  "בהתבסס על בדיקות שרשרת האספקה ​​שלנו, אנו מצפים לשינוי אסטרטגי בקצב ההשקה עם שחרורם של שני דגמי אייפון חדשים במחצית הראשונה של 2021 ואחר כך שניים נוספים במחצית השניה של 2021, אשר ישמשו להחלקת העונתיות סביב ההשקה", כתב.

 שחרור של שני מכשירי אייפון במהלך המחצית הראשונה של 2021 ושני מכשירי אייפון במהלך המחצית השנייה של 2021 עשוי לאפשר לאפל להתחרות טוב יותר עם חברות סמארטפונים מתחרות המציגות מכשירים חדשים לאורך כל השנה ולהגביל את "טעויות מחזור המוצר" בכך שהיא מאפשרת לשנות עיצובים יותר במהירות בתגובה לשוק הסמארטפונים.

 אפל משיקה מכשירי אייפון חדשים בסתיו מאז 2011, והדיווח של צ'אטרג'י מספק מעט מידע נוסף על הפיצול הפוטנציאלי אם אפל תמשיך בציר זמן השקה חדש.

 אפל יכולה לשחרר מכשירים מוזלים יותר מוקדם יותר השנה ואז לחסוך את ההשקות המתקדמות שלה לסתיו, אך התחזית הנוכחית של צ'אטרג'י תראה שאפל תשחרר ארבעה מכשירי אייפון בספטמבר 2020 ואז שני מכשירי אייפון נוספים במחצית הראשונה של 2021, בסך הכל שישה מכשירי אייפון תוך חצי שנה, נראה מעט כמו למתוח את הגבול.