בקרוב תוכלו לנעול, לפתוח ולשתף את מפתחות הרכב שלכם עם האייפון והאפל ווטש

פיצ׳ר חדש שנחשף בבטא של iOS13.4 , נקרא Car Key, הפיצ׳ר מאפשר פתיחה, נעילה, נהיגה ושיתוף של מפתחות לרכב באצמעות שבב ה- NFC.

שאפל שיחררה את גרסת הבטא הראשונה של iOS 13.4 למפתחים, אתרים כמו 9to5mac הבחינו בפיצ׳ר הזה.

iOS 13.4 מכיל אזכורים לממשק של "CarKey", שיאפשר לכם להשתמש באייפון וגם באפל ווטש כדי לפתוח מכונית, לנעול אותה ולהניע אותה. על פי הקבצים הפנימיים של המערכת, המשתמשים יוכלו להשתמש ב- CarKey במכוניות תואמות NFC, מכיוון שהם רק צריכים להחזיק את המכשיר בסמוך לרכב כדי להשתמש בו כמפתח.

לא יהיה צורך לאמת עם FaceID, בדומה למה שקורה בכרטיסי מעבר. המשמעות היא גם שהפיצ'ר יעבוד אפילו אם למכשיר שלכם נגמר הסוללה.

כדי להשתמש ב- CarKey, החזק את האייפון או אפל ווטש לקורא. זה יעבוד אוטומטי, מבלי להזדקק לזיהוי פנים. באפשרותך לשנות הגדרות מצב אקספרס ביישום Wallet.

תהליך ההתאמה יתבצע דרך אפליקציית הארנק ואז יהיה צורך באפליקציית יצרן הרכב להמשיך בהגדרה. על המשתמשים להניח את האייפון על גבי קורא NFC במכונית במהלך התהליך הראשוני, ואז CarKey תהיה זמינה באפליקציית הארנק. לאחר מכן ניתן להוסיף בקלות את המפתח לאפל ווטש

מידע מעניין נוסף הוא שניתן לשתף את CarKey עם אנשים אחרים, כמו בני משפחה. נהגים יכולים להזמין אותם גם דרך אפליקציית הארנק לקבל גישה למפתח במכשירי אפל שלהם.

*הבטא השנייה של iOS 13.4 שיצא לפני מספר ימים מכילה עדויות לאפשרות לשתף את CarKey עם אנשים אחרים באמצעות iMessage.

אם תהליך ההתאמה האוטומטי נכשל, משתמשים יכולים להוסיף ידנית את המפתח ליישום הארנק באמצעות קוד PIN.

מה אתם חושבים? שימושי? כי זה נשמע מאוד מגניב

מקור: 9to5mac