אייפון 11 פרו מגיע למקום השלישי במבחן איכות המצלמה

לאחרונה ביצע אתר הביקורות DX0Mark בדיקה והשוואה של איכות המצלמה של האייפון 11 פרו מקס.

אמינותם של אותם אתרי ביקורות לרוב מוטלת בספק, וניתן להתווכח על תוצאותיהם של אותן בדיקות. לרוב איכות צילום של כל מכשיר ומכשיר הוא עניין סובייקטיבי. למרות עניין האמינות, פרסם לאחרונה אתר הביקורות DX0Mark את תוצאות הבדיקות וההשוואות שנעשו על ידי צוות האתר.

מכשיר הדגל של אפל, האייפון 11 פרו מקס קיבל ציון של 117 נקודות על איכות הצילום, ובכך קיבל את המקום השלישי. את המקום הראשון והשני קיבלו שני דגמי הדגל של היצרנים וואווי עם המייט 30 פרו ושיאומי עם המי cc 9 פרו פרימיום החדש. האייפון 11 פרו לוקח את המקום הראשון דווקא באיכות הסאונד עם ציון של 71 נקודות.

מכשיר האייפון נבדק באמצעות מערכת ההפעלה 13.2 שכללה את שדרוג התוכנה החדש של אפל, הדיפ פיוז׳ן. אותו שיפור תוכנה עזר לחיישן הקטן יחסית של האייפון להתחרות מול המייט 30 פרו של וואווי שמכיל בתוכו חיישן גדול יותר.

הביקורת וההשוואה שיבחה לטובה את האייפון בכמה פרמטרים, הראשון מבינהם הוא הטווח הדינמי של התמונה והדגשת הפרטים הקטנים בכל תמונה. כמו כן הפוקוס האוטומטי היה מרשים למדי וצילום הוידאו היה יציב במיוחד.
בנוסף נאמר שרעשי התמונה הנראים הופחתו בצורה דרמטית בהשוואה לדגם האייפון הקודם, האיקס אס. הביצועים של המצלמה של האייפון היו מרשימים בטווחי זום של כפול 1 וכפול 2 אך לא התחרו מול הזום האופטי כפול 5 של המתחרה וואווי.

האייפון ממשיך להצטיין בכל מה שקשור להקלטת וידיאו עם טווח דינמי רחב של HDR ופרטים "מעולים" בהדגשות ובצללים. בחלק השלילי של הדו"ח נטען כי הבחינו באי-יציבות בתמונות באזורים של שמיים ובצילום חומרים שנוטים להשתקף

מכשיר האייפון 11 פרו מקס רשם 102 נקודות בסך הכל עבור איכות הוידאו ומגיע במקום הראשון, צמוד מאוד למכשיר המי 9 cc פרו פרימיום של חברת שיאומי.