שיתוף אודיו הוא אחד הפיצ'רים הבולטים שמגיעים אלינו ב-iOS 13


מי מאיתנו לא היה בסיטואציה שבה רצינו ביחד עם חבר לשמוע מוזיקה, לצפות בסרט או סדרה עם שתי זוגות אוזניות, אם זה בטיסה, אוטובוס או סתם ככה. 

עד היום, בשביל האפשרות הזאת היינו צריכים להצטייד באוזניות חוטיות מסורבלות ומתאמים, לא עוד.

אחד הפיצ'רים הבולטים שאנחנו הולכים לראות במערכת ההפעלה iOS 13 הוא פיצ'ר שיתוף האודיו, פיצ'ר זה נותן לנו לחבר זוג אוזניות אלחוטיות נוסף של חבר דרך חיבור ה bluetooth שלנו. בצורה זו תוכלו אתם והחבר להאזין לאותה המוזיקה, לראות סרט ועוד..

התמיכה בפיצ'ר זה כרגע מוגבלת ולא תעבוד עם כל סוג אוזניות שתרצו אלא רק עם דגמי האיירפודס ( דור 1 ודור 2) ואוזניות ה PowerBeats Pro החדשות של אפל.

כמו כן, נציין שפיצ'ר שיתוף האודיו כרגע נמצא רק בגרסת בטא והצפי הוא שאפל תוסיף תמיכה באוזניות נוספות בהמשך.

סדרת אוזניות הביטס של אפל, הביטס סולו 3, ביטס סטודיו 3, פאוור ביטס 3 וביטס איקס לדוגמא כולם מחזיקים בתוכם את שבב הW1 של אפל, שתיאורטית יכול לעבוד עם אותו הפיצ'ר בעתיד.

שיתוף האודיו מוגבל למכשירי אייפון אייפד ואייפוד מדגמים חדשים יותר של אפל,למרות שראינו תמיכה של הפיצ'ר גם בדגמים ישנים יותר, בגרסאות הבטא האחרונות ששחררה אפל.

כאן תוכלו לראות את הרשימה המלאה של המכשירים שתומכים בשיתוף האודיו:

  • אייפון 8, אייפון 8 פלוס
  • אייפון X, אייפון XS, אייפון XS Max, אייפון XR
  • אייפד פרו 12.9אינץ' (דור שני והלאה)
  • אייפד פרו 11 אינץ'
  • אייפד אייר דור שלישי (האחרון שיצא)
  • אייפד מיני דור חמישי (האחרון שיצא)
  • אייפוד טאץ' דור שביעי (האחרון שיצא)

לפי אפל, יש שני דרכים שתוכלו להשתמש בשיתוף האודיו בiOS 13.

כרגע,בגרסת הבטא הרביעית של מערכת ההפעלה, רק דרך אחת זמינה לשימוש.

לפי הדרך הראשונה אפל אומרת תוכלו לקרב שני מכשירים שמריצים את iOS 13 אחד לשני ובכך לחבר את שיתוף האודיו, כמו שאתם יכולים לראות בתמונה, ברגע שתקרבו את שני המכשירים יופיע חלון ייעודי שבו תצטרכו לאשר את האפשרות לשיתוף האודיו.

היתרון בדרך זו הוא שכל זוג אוזניות מחובר למכשיר שלו, ובכך כל משתמש יוכל לשלוט בעוצמת הסאונד בצורה עצמאית דרך המכשיר שלו. בנוסף דרך זו מקלה על המשתמשים ומונעת מהם לבצע את החיבור דרך ההגדרות של המכשיר.

 דרך זו עדיין לא זמינה בגרסאות הבטא של iOS 13, אך אפל אומרת שדרך זו תשוחרר לציבור הרחב בהמשך השנה. הדרך השניה לבצע את שיתוף האודיו טיפה יותר מסובכת,אבל עובדת בגרסות הבטא של iOS 13.


אם תרצו לחבר אוזניות נוספות של חבר למכשיר שלכם,תצטרכו לוודא שהאוזניות נמצאות במצב חיפוש.
לאחר מכן תוכלו להיכנס להגדרות ה Bluetooth של המכשיר ולחבר ידנית את שתי האוזניות,אחרי שעשיתם את זה תוכלו להיכנס לאפליקציית המוזיקה או הוידאו שלכם ובחלון המכשירים המחוברים לבחור בשתי האוזניות והמוזיקה או הוידאו ינגנו בשניהם. דרך זו לא תיתן לכם שליטה מלאה בעוצמת השמע כמו הדרך הראשונה.

פיצ'ר שיתוף האודיו של אפל בiOS 13 היא דרך אפקטיבית לשתף עם אחרים את המוזיקה או הוידאו שלכם, בימים שהמכשירים היו מצוידים בשקע אוזניות בשביל ליהנות משיתוף שכזה היינו צריכים להשתמש במפצלים ומתאים ייעודיים,מה שבטוח זה ששיתוף האודיו של iOS 13 לוקח את הדברים צעד אחד קדימה.

אם כבר יצא לכם להשתמש בשיתוף האודיו בבטא של iOS13?, ספרו לנו איך הייתה החוויה שלכם.

כתיבת תגובה