אפל הודיעה שהיא מפחיתה את אחוז העמלה שהיא גובה ממפתחים באפסטור

אפל הודיעה היום על השקת תוכנית חדשה לעסקים קטנים בחנות האפליקציות, שתוזיל את עמלות האפליקציות לבעלי עסקים קטנים ומפתחים עצמאיים.

החל מ -1 בינואר 2021, כל המפתחים שמרוויחים פחות ממיליון דולר מחנות האפליקציות ישלמו 15 אחוז עמלה לאפל, לעומת 30 אחוז רגילים.

שיעור העמלה בשיעור 15 אחוזים חל על רכישות אפליקציות בתשלום, רכישות בתוך האפליקציה ודמי מנוי, כאשר התעריף המוזל מועיל לרוב המפתחים באפסטור.

עסקים קטנים הם עמוד השדרה של הכלכלה הגלובלית שלנו והלב הפועם של חדשנות והזדמנויות בקהילות ברחבי העולם. אנו משיקים תוכנית זו כדי לעזור לבעלי עסקים קטנים לכתוב את הפרק הבא של יצירתיות ושגשוג באפסטור, ולבנות סוג של אפליקציות איכותיות שהלקוחות שלנו אוהבים”, אמר טים קוק, מנכ”ל אפל.

חנות האפליקציות הייתה מנוע של צמיחה כלכלית שאין כמותה, ויצרה מיליוני משרות חדשות ודרך ליזמות הנגישה לכל מי שיש לו רעיון מצוין. התוכנית החדשה שלנו ממשיכה להתקדם – עוזרת למפתחים לממן את העסקים הקטנים שלהם, לקחת סיכונים ברעיונות חדשים, להרחיב את הצוותים שלהם ולהמשיך לייצר אפליקציות המעשירות את חייהם של אנשים.

כל המפתחים שהרוויחו פחות ממיליון דולר בשנת 2020 יכולים להעפיל לתוכנית ולשיעור העמלה המופחת של 15 אחוזים.

מפתחים שמרוויחים מעל מיליון דולר לא יהיו זכאים, כאשר סך מיליון הדולרים מחושב על ידי רווחים לאחר העמלה, שלוקחים בחשבון את הרווחים הכוללים לאחר הקיצוץ הסטנדרטי של אפל ב 30 אחוז. מפתחים שמשתכרים יותר מהקיצוץ ימשיכו לשלם את שיעור העמלה הרגיל של 30 אחוז.

אם מפתח שמשתתף יעלה על מיליון דולר ברווחים, העמלות יחזרו גם לשיעור של 30 אחוז. לדוגמא, מפתח שיצטרף לתוכנית בשנת 2021 ויעלה על מיליון דולר ברווחים באמצע השנה, יצטרך לשלם 30 אחוז עמלה בהמשך השנה. זה יחול גם בשנת 2022, אך אם לאחר מכן הכנסות יירדו מתחת לסף מיליון הדולר, היזם יהיה זכאי לתוכנית שוב בשנת 2023.

לדברי אפל, העמלות המופחתות של האפסטור מיושמות כדי לעזור לבעלי עסקים קטנים לשמור על עסקיהם ולהאיץ חדשנות בתקופות לא ודאיות. ירידת העמלות מיושמת כאשר מפתחים מנסים לעבוד על אתגרים כלכליים ויותר ויותר עסקים מסתובבים לדיגיטל ככל שאנשים ממשיכים לעבוד וללמוד מהבית.

שינויי העמלות יהוו הקלה למפתחים רבים שלא היו מרוצים מדמי העמלה של אפל. אפל עמדה בפני ביקורת מצד רגולטורים להגבלים עסקיים בארה”ב בארצות הברית, וחקירות שנערכו על ידי אותם רגולטורים העלו תלונות מצד מפתחים שלדעת שכר הטרחה של אפל גבוה מדי.

הפחתת העמלות של היום לא תועיל לחלק מהיזמים שהיו הכי קולניים לגבי שיעורי העמלות של אפל, כמו Epic Games, אך זה יקל על הלחץ על בעלי העסקים הקטנים שזקוקים לסיוע הרב ביותר.

עוד חדשות מעניינות