שירות התשלומים אפל פיי הושק בישראל!

עכשיו זה רשמי: שירות התשלומים של אפל מתחיל לפעול היום (ד’) בישראל, ומשתמשי אייפון יוכלו לשלם בבתי העסק באמצעות אפליקציית התשלומים אפל פיי בבתי עסק.

השירות יפעל על תשתית כרטיס האשראי ואפל חתמה לצורך כך על הסכמים עם רוב הבנקים וחברות כרטיסי האשראי בישראל, כך שאפשר יהיה לשלם בשירות עם 85%–90% מכרטיסי האשראי בישראל.

באפל מתכוונים להגיע ל־100% מהכרטיסים ב־12 החודשים הקרובים ולחתום עם הגופים שטרם נחתם עימם הסכם – בנק יהב, בנק אגוד, הבנק הדיגיטלי ובנק הדואר.

שירות התשלומים של אפל החל לפעול לפני שבע שנים ופועל פעיל ב־55 מדינות על בסיס הסכמים עם כ־9,000 בנקים ברחבי העולם. ענקית הטכנולוגיה לא מפרסמת נתונים רשמיים על היקף המשתמשים בשירות, אולם חברת המחקר סטטיסטה אמדה את מספרם ב־500 מיליון איש נכון לספטבר 2020.

שיטת התשלום של אפל פיי תתבצע בחנויות הפיזיות, אך באפל רוצים שהיא תתפשט לשימוש באתרי האונליין בישראל, כפי שקורה במדינות אחרות. החברה אופטימית לגבי שיעור החדירה של שירות התשלומים בישראל, לאור הנטייה של הקהל הישראלי לאמץ חדשנות. הארנקים הדיגיטליים קיימים בישראל מזה מספר חודשים, אך היקף השימוש בהם הוא עדיין נמוך ועומד על 1% מכלל העסקאות.

במסגרת ההסכמים שאפל חתמה עם חברות כרטיסי האשראי, הן צפויות לצאת בקמפיין לשימוש באפל ולהציע הטבות. בנוסף הן ישלמו עמלה לאפל שמוערכת ב־0.05% על כל עסקה שתתבצע בכרטיס שלהן באפל.

מקור: כלכליסט


וידאו שמסביר כיצד ניתן להוסיף כרטיס אשראי לשירות, תהנו: