אפל תשקיע מיליארדי דולרים ביצרנית הרכב קיה

על פי השמועות, אפל מתכננת להשקיע 4 טריליון וון (3.6 מיליארד דולר) בקיה מוטורס כחלק משותפות ייצור מתוכננת בין שתי החברות, כך על פי האתר הקוריאני DongA Ilbo.

בדיווח נאמר כי אפל וקיה (שלוחה של יונדאי) מקימות הסכם ייצור ולפיו קיה תבנה את המכוניות של אפל במפעל שלה בארה”ב הממוקם במדינת ג’ורג’יה.

אפל צפויה לחתום על עסקה עם קיה כבר ב -17 בפברואר, במטרה להציג את האפל קאר בשנת 2024. אפל וקיה שואפות לייצר 100,000 כלי רכב בשנה כבר מתחילתו של הייצור.

היו דיווחים רבים על שותפות בין אפל ליונדאי, ודיווחים קודמים העלו כי המותג קיה של יונדאי יטפל בייצור. מוקדם יותר בינואר, חדשות IT קוריאה גם מסרו כי ככל הנראה כלי רכב חשמליים המיוצרים על ידי אפל ייוצרו במפעל של קיה בג’ורג’יה.

כאשר פורסמו השמועות על שיחות בין יונדאי לאפל , יונדאי אישרה כי היא מקיימת דיונים עם אפל, אך מאוחר יותר תיקנה את ההצהרה והוציאה כל אזכור לאפל.

האנליסט הידוע מינג-צ’י קואו אמר היום כי אפל מתכננת לשתף פעולה עם יונדאי ותשתמש בפלטפורמת הרכב החשמלי E-GMP של יונדאי עבור שלדת הרכב הראשונה שלה בנוסף לשימוש במפעל קיה לייצור ארה”ב. קואו מאמין שהאפל Car תגיע בשנת 2025 “לכל המוקדם”, אך אפל כבר נמצאת בלוח זמנים צפוף אם היא רוצה לעמוד במועד האחרון.

קרדיט ל Macrumor

עוד חדשות מעניינות