אפל משיקה את הדור השביעי של האייפוד טאץ’

אפל משחררת דגם חדש ל-IPod Touch.

לאחרונה אנו זוכים לראות את אפל הולכת בדרך שלא דומה לדרך הסטנדרטית שלה,והיא מוצרים ושירותים שהיא משיקה בהפתעה,ולא כמו שאנחנו רגילים לראות אחת לכמה חודשים באירוע גדול ומתוקשר. והיום הפתיעה אפל שוב והשיקה דור חדש ל-IPod Touch,אחרי שלא זכה לשדרוג מ-2015.

הדגם החדש זוכה לקבל עדכון למעבד מ-A8 של הדגם הקודם ל-A10 Fusion בדגם החדש.

כמו כן אין שינוי מבחינת עיצוב המכשיר,הוא מגיע עם מסך 4 אינץ’ סטנדרטי,שוליים עבים וללא חיישן טביעת אצבע. בנוסף למעבד החדש, ה-IPod Touch מגיע לראשונה עם זיכרון של עד 256 ג’יגה.

את הדגם החדש כרגע לא ניתן להשיג בישראל, בארה”ב מחירו מתחיל מ-199$ לדגם ה32 ומטפס עד ל-399$ לדגם ה-256 וניתן להזמין אותו כבר היום.

הדגם האחרון של ה-IPod Touch יצא בשנת 2015, אותו דגם לא תמך בתכונות כמו ARKit וניהול שיחות קבוצתיות ב-FaceTime מכיוון שמעבד ה-A8 לא היה חזק מספיק.

למרות השיפורים,הדגם החדש נמצא הרחק מאחורי שאר דגמי ה-iOS.

העיצוב לא שונה מ-2012,הוא מגיע ללא כל יכולות של זיהוי משתמש כמו חיישן לזיהוי טביעת האצבע או חיישן לזיהוי הפנים.

בנוסף, הוא נשאר עם אותו מסך 4 אינץ’,שאם היה מגיע עם מסך גדול יותר שבאמת מתאים לשנת 2019, היה פופולרי יותר ופונה לקהל משתמשים רחב יותר.

ההחלטה של אפל לשדרג את המעבד לA10 Fusion שהוא מעבד יחסית מיושן,ולא למעבד חדש יותר היא קצת מאכזבת.

בשבוע הבא אפל מקיימת את כנס המפתחים השנתי שלה ובו היא תכריז על מערכת ההפעלה החדשה שלה iOS 13, עבור ה-iPod Touch אפל בדרך כלל מציגה תמיכה בגרסאות החדשות של מערכת ההפעלה רק עבור הדגם האחרון בסדרה, מה שאומר שעם שחרור הדגם השביעי בסדרה היום סביר להניח שהדגם הקודם והשישי במספר לא יתמוך יותר בעדכוני התוכנה החדשים.

כתיבת תגובה