מה לצפות מאפל בשנת 2020

אנו מצפים לראות השנה כמה שינויים גדולים מאפל, עם כמה מוצרים חדשים ומרתקים באופק.  שינויים משמעותיים צפויים מכשירי האייפון בשנת 2020, עם מצלמות אחוריות עם יכולות תלת מימד משופרות , טכנולוגיית 5G ומערך OLED מלא.

אפל עובדת גם על דגמי iPad Pro מעודכנים, מחשבי מק חדשים, תגיות אפל, וצפויות להיות לכם עוד כמה הפתעות כמו משקפי מציאות מוגברת, HomePod בעלות נמוכה יותר, Apple TV מעודכן ועוד.

למטה, ריכזנו את כל המוצרים שאנו מצפים לראות מ- Apple בשנת 2020, על סמך שתי השמועות העכשוויות ששמענו עד כה ומידע על מהדורות העבר.

 ״אייפון SE מהדור השני״

במהלך המחצית הראשונה של 2020 מדווחים כי אפל מתכוונת לחשוף אייפון חדש בעלות נמוכה שיימכר לצד אייפון 11, 11 פרו ופרו מקס. הסמארטפון, למרות שכונה בשמועות "אייפון SE 2", דומה למעשה לאייפון 8. אולי אפילו נקרא "אייפון 9", שהוא האייפון החסר של אפל לאחר שהחברה שיחררה את האייפון 8 ואת האייפון X בשנת 2017.

הדיווח אומר שהוא מכיל תצוגה בגודל 4.7 אינץ׳ וחיישן Touch ID, מה שאומר שהוא ימשיך להשתמש בקצוות העבים יותר של האייפון 8. בפנים הוא יצויד בשבב A13, אותו שבב שנמצא באייפונים של ספינת הדגל של אפל.

כדי לשמור על עלויות נמוכות, הוא יכלול מצלמה אחורית שתכלול עדשה יחידה, זיכרון RAM של 3 ג'יגה, ויהיה זמין בצבעים, אדום ואפור חלל. השמועות מצביעות על כך שהאייפון החדש בעלות נמוכה יתומחר במחיר של 399 דולר.

 מערך אייפון 12

אפל,בסתיו 2020 , תרענן את מערך האייפון שלה כמדי שנה.  בשנת 2020, השמועות טוענות כי ניתן לצפות לראות מכשירי אייפון מרובים בגדלים 5.4, 6.1 וגודל 6.7 אינץ', סטייה קטנה מהגדלים הנוכחיים של 5.8, 6.1 ו- 6.5 אינץ' שאפל השתמשה בהם במהלך השנים האחרונות.

אפל צפויה להציג דגמי אייפון ברמה גבוהה יותר של 6.1 ו- 6.7 אינץ' לצד דגמי אייפון בגודל 5.4 ו- 6.1 אינץ', בסך הכל של ארבעה מכשירי אייפון בסתיו 2020.

כל מכשירי האייפון בשנת 2020 צפויים להציג מסכי OLED, כאשר אפל תסלק את תצוגת ה- LCD של האייפון בקצה התחתון. לפחות אחד מהאייפונים החדשים שאפל עובדת עליהם יכלול עיצוב מחודש עם מסגרת מתכתית הדומה למסגרת של ה- iPhone 4, בעלת מראה שטוח וייחודי.

ניתן לכלול מערכת עם מצלמה חדשה בעלת טכנולוגיית TrueDepth משופרת המקצצת את גודל המגרעת , והשמועות טוענות כי הדגמים הגבוהים יותר יכללו מערכת מצלמה אחורית חדשה לשלושה עדשות המשתמשת בלייזר לחישוב מידע עומק, מה שמוביל לשיפור הצילום ויכולות AR.  האייפון המוזל צפוי להשתמש במערכת מצלמות בעלת עדשות כפולות.

כל אייפון חדש שיגיע בשנת 2020 צפוי לתמוך בטכנולוגיית 5G שהיא מהירה יותר מהטכנולוגיה הנוכחית של 4G LTE.  ייקח זמן עד שרשתות 5G יתפשטו ברחבי העולם, אך תהיה זמינות גבוהה עד סוף 2020.

אנחנו עדיין לא יודעים איך ייקראו מכשירי האייפון של שנת 2020, אך לאור השם של מערך האייפונים של 2019, אייפון 12 ו- iPhone 12 Pro הם ככל הנראה הימורים.

 Apple Watch סדרה 6

בכל שנה כאשר אפל מרעננת את סדרת האייפונים, היא מציגה גם Apple Watch חדש, והשנה אנו מצפים לסדרת Apple Watch 6. לא שמענו הרבה על Apple Watch Series 6 עדיין, אבל יש כמה פרטים שהודגשו בשמועות.

Apple Watch Series 6 אמורה להיות בעלת ביצועים מהירים יותר, עמידות טובה יותר בפני מים והעברת שידור אלחוטי מהיר יותר למהירויות WiFi וסלולרי מהירים יותר, שיפורים שיוצגו באמצעות החלפה לחומרים אחרים בייצור המעגלים הגמישים במכשיר.

תכונה עיקרית צפויה להיות מעקב אחר שינה, כאשר אפל שמועה כי היא מוסיפה יכולות מעקב שינה למכשיר למעקב אחר משך השינה ואיכותו, בין היתר.

נותר לראות אם יהיו תכונות נוספות למעקב אחר בריאות בתחום, אך נשמע יותר על המכשיר החדש ככל שמתקרבים להשקה.  כדי להתעדכן בשמועות חדשות של השעון החדש, הקפידו לעקוב אחרינו.

 דגמי iPad Pro מעודכנים

לא היה רענון iPad Pro בשנת 2019, והשמועות טוענות כי רענון יגיע במחצית הראשונה של 2020.

אפל אמרה כי היא מתכננת להציג אייפד פרו מעודכן עם מזהה פנים מהיר יותר ומערך מצלמות אחורי חדש (ToF) שיאפשר לכידת דגמי תלת מימד באמצעות האייפד ואז לערוך אותם עם העיפרון של אפל לחוויית פרודוקטיביות חדשה לגמרי.

מערך המצלמות החדש יכול לקבוע את המרחק בין אובייקטים על ידי מדידת הזמן שלוקח אות אור או לייזר להגיע מהמצלמה לכל נקודה בתמונה. מידע זה משמש ליצירת תמונת תלת מימדית של האזור שמסביב ולאפשר תפיסת עומק מדויקת יותר ומיקום טוב יותר של חפצים וירטואליים.

יש גם שמועה של אנליסט אפל, מינג-צ'י קואו, שמצביעה על כך שאפל מתכננת להשיק אייפד פרו בגודל 12.9 אינץ׳ עם מסך בטכנולוגיית miniLED בסוף 2020, אך עדיין לא ברור איך זה משתלב עם השמועות על השקה בתחילת 2020.  אפל יכולה אולי לתכנן השקה של סדרת האייפד פרו בצורה מדורגת בשנת 2020, או שאחד מקווי זמן ההשקה עשוי להיות כבוי.

טכנולוגיית ה Mini-LED תאפשר עיצובים של מוצרים דקים וקלים יותר מבלי להתפשר על איכות התצוגה, ולמעשה יביא יתרונות OLED רבים כמו צבעים שחורים עמוקים יותר, ניגודיות טובה יותר, HDR וביצועי צבעי רוחב טובים יותר.

רוצים לדעת עוד על דגמי האייפד פרו החדשים שיצאו? עקבו אחרינו וגלו.

 אייפדים אחרים

גם מכשירי אייפד אחרים יראו רענון בשנת 2020, כאשר אפל עדכנה את ה- iPad בגודל 10.2 אינץ' מהדור השביעי ואת ה- iPad Air בגודל 10.5 אינץ', אך עד כה לא שמענו שום שמועות ספציפיות על מוצרים אלה.

אייר טאגס

אפל עובדת על AirTags, מכשיר מעקב Bluetooth המיועד להיות מחובר לפריטים כמו מפתחות וארנקים, ומאפשר לעקוב אחריהם ישירות באפליקציה Find My.

אין תאריך יציאה צפוי לאייר טאגס של אפל, אך בהתחשב בעובדה שאנחנו רואים סימנים אליהם ב- iOS 13 כבר חודשים, אפל ככל הנראה ממוקדת להשקה של 2020.

האייר טאגס כוללים שבבים מובנים המתחברים לאייפון ומעבירים את מיקום המכשירים שאליהם הם מחוברים.  כמו באייפון אבוד, ניתן להשתמש בכל מכשיר אפל או בדפדפן אינטרנט עם iCloud כדי לאתר פריטים חסרים שמחוברים לאייר טאגס.

השמועות טוענות כי AirTags יכלולו שבב U1 חדשני של אפל, למעקב מדויק יותר ממה ש- Bluetooth יכול לספק, מה שיעניק לאפל יתרון על פני מתחרותיה.

דגמי מקבוק פרו חדשים

אפל, בשנת 2020 על פי השמועות,מתכננת לעדכן את מערך המקבוק פרו בגודל 16 אינץ' עם מחשב חדש שיכלול תצוגת מיני-לד.  טכנולוגיית המיני-לד תאפשר לעצב מוצרים דקים וקלים יותר, תוך שהיא מציעה רבים מאותם יתרונות כמו OLED, כמו סולם צבע רחב משופר, ניגודיות גבוהה וטווח דינמי טוב יותר וגוונים שחורים אמיתיים יותר.

אפל צפויה גם לשחרר MacBook Pro בגודל 13 אינץ׳ עם מקלדת משודרגת , שעשוי להגיע במהלך המחצית הראשונה של השנה. שמועות קודמות גם העלו כי דגם ה -13 אינץ׳ יתמוך גם בשדרוג ל- 32GB RAM.

גם בדגמי המקבוק החדשים, כל המידע תוכלו למצוא אצלנו אז אל תשכחו לעקוב.

עדכוני מק אחרים

לא שמענו הרבה שמועות ספציפיות על מחשבי מק אחרים שמגיעים בשנת 2020, אבל אפל צפויה להביא את המקלדת של המקבוק 16 אינץ׳, ״מקשי המספריים״ החדשה שלה ל- MacBook Air בשלב כלשהו במהלך השנה.

לא שמענו אף מילה על רענון מחשבים נוסף כמו iMac, iMac Pro ו- Mac mini, אך עדכונים בשלב מסוים בשנת 2020 הם תמיד אפשרות.  אנו נעקוב אחר כל עדכוני המק הפוטנציאליים, אז תעקבו.

תוכנה

מדי שנה ביוני במהלך כנס המפתחים העולמי של החברה, אפל מציגה את עדכון התוכנה השנתי החדש  לאייפון, אייפד, אפל ווטש, אפל TV ו- Mac.

השנה אנו צופים לראות iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 ו- macOS 10.16.  עד כה לא שמענו שום פירוט למה לצפות

הום פוד במחיר אטרקטיבי יותר

אפל אמרה כי היא מתכננת להציג גרסת דור שני של ה- HomePod, שיצאה לראשונה בשנת 2017. הגרסא החדשה אמורה להציג תג מחיר נמוך יותר, שאמור לאפשר לה להתמודד טוב יותר עם רמקולים מחברות אחרות.

ה- HomePod החדש אמור להכיל שני טוויטרים במקום שבעה ב- HomePod הנוכחי, וכתוצאה מכך איכות שמע נמוכה יותר אך תג מחיר נוח יותר.  אין עדיין מילה על כך שאפל עשויה להציג HomePod חדש בשנת 2020.

 אפשרויות מעניינות נוספות

 אוזניות מעל האוזן

היו שמועות שטענו כי אפל עובדת על אוזניות שעוטפות את האוזן (over ear) מתקדמות עם "עיצוב חדש לגמרי" שנוח כמו AirPods אך עם איכות סאונד מעולה. השמועות אומרות כי הן כוללות טכנולוגיית ביטול רעש ונועדו להיות מכוונות לשוק הגבוה ביותר.

שום אוזניות שעוטפות את האוזן של אפל לא מצאו את דרכן לשוק בשנת 2019 למרות השמועות שאומרות שההשקה יכולה להתרחש בסוף 2019, ולא שמענו דבר נוסף מאז.  יתכן שהאוזניות היו למעשה Beats Solo Pro שהושקו באוקטובר, למרות שאלו הן אוזניות על האוזן ולא עוטפות את האוזן . ה- Beats Solo Pro, כמו Beats Studio3, כולל ביטול רעשים פעיל.

אפל TV

לקראת השקת Apple TV + נמצאו סימנים של דגם Apple TV חדש ב- iOS 13, והשמועות טוענות כי אפל TV חדש יכול להשתמש במעבד A12 מהיר יותר, אך חוץ מזה, לא שמענו שום דבר על חדש  אפל TV.

משקפיי AR חכמים

אפל עובדת על משקפי מציאות מוגברת מתקדמים שצפויים להיות מוצעים לצד האייפון, כאשר האייפון מטפל ברוב צרכי המעבד והמשקפיים משרתים תפקיד תצוגה.

הצעת המשקפיים כאביזר נלווה לאייפון תאפשר לאפל לשמור עליהם דקיקים וקלים.  כמה מהשמועות העלו כי המשקפיים הללו עשויים להגיע כבר בשנת 2020, אך לא ברור אם זה עדיין המצב מכיוון שדיווח לאחרונה מהפרסום ציין כי אפל מכוונת כעת לתאריך ההשקה של 2022.

 ולסיכום 

ישנם כמה מוצרים מרגשים של אפל בשנת 2020, ובוודאי שנראה גם כמה הפתעות לא צפויות, כמו שאנחנו רואים בכל שנה. הקפידו לעקוב אחרינו כמו שעקבתם במהלך שנת 2019.

מבטיחים להיות פה ולדווח,לסקר,לפרסם ולתת לקהל שלנו את המידע הזמין העדכני ביותר.

קרדיט: macrumors