הבטא של iOS 13.5 מוסיפה שינויים ושיפורים חשובים, בקרוב אצל כולם

אפל שחררה את הבטא השלישית של 13.4.5 והחליפה את המספר ל 13.5, זה קרה כנראה בגלל ממשק ה- API של התראה על חשיפה שנועד לאפשר לאפליקציות שנוצרו על ידי רשויות בריאות ציבורית ברחבי העולם להודיע לאנשים שבאים במגע עם מישהו שיש לו COVID-19 עם חשיפתם לנגיף.

פיצ’ר הודעת החשיפה של אפל ממוקד על פרטיות ואינו חולק שום מידע המאפשר זיהוי אישי או נתוני מיקום עם רשויות הבריאות הציבורית היוצרות את האפליקציות, המשתמשים כמובן יכולים לבטל את הסכמתם לתכונה, המופעלת כברירת מחדל בעת שדרוג ל- iOS 13.5.

מטרת מערכת התראה על חשיפה היא להגביל את התפשטות COVID-19 ככל האפשר על ידי יידוע אנשים שנחשפו כדי שיוכלו לבודד את עצמם ולקבל המלצות מרשויות הבריאות המקומיות שלהם.

מכיוון שהוא פועל בכך שהוא מאפשר לשני סמארטפונים להתממשק אחד עם השני באמצעות משואות זיהוי אקראיות ו- Bluetooth, הדבר פועל בצורה הטובה ביותר כאשר רוב האנשים מפעילים אותו. גוגל ואפל עובדות ביחד על מנת לאפשר למכשירי iOS ואנדרואיד “לדבר” אחד עם השני כדי לפרוס את הפיצ’ר הזה בכמה שיותר מכשירים בעולם.


פיצ’ר נוסף ש iOS 13.5 מביא איתו נוגע ללבישת מסכות ו Face ID.

אנשים רבים לובשים מסכות המכסות את פניהם כשהם יוצאים החוצה, מבקרים בחנויות וכו’, ואייפונים עם ה- Face ID אינם נפתחים כאשר הפנים מוסוות על ידי מסכה.

בבטא ה- iOS 13.5 , אפל מייעלת את המהירות שבה מופיע קוד הגישה כאשר הטלפון מזהה אדם הלובש מסיכה, מה שמקל על הכניסה לאייפון עם קוד גישה כאשר ה- Face ID נכשל.


ולבסוף ב- iOS 13.5 אפל הוסיפה אפשרות חדשה לשיחות וודיעה ב- FaceTime שנועדה להשבית את האפשרות שמגדילה אוטומטית את החלון של האדם המדבר.

בשיחת וועידה ב- ‌ FaceTime‌, כברירת מחדל, יש תצוגה דינמית עם חלון לכל אדם. לאדם שמדבר בזמן הנוכחי יש חלון גדול יותר, ואילו חלונות לאנשים שאינם מדברים דוהים לרקע וזה לא תמיד אידיאלי.

בבטא החדשה יש אפשרות לבטל את הפיצ’ר הזה:


כל מה שנשאר זה לחכות שאפל תשחרר את iOS 13.5! כמובן שנעדכן כאן!

מקור: macrumors, Avi Shany