הגדרה ראשונית של המקבוק פרו שלך

בהפעלה הראשונה של ה‑MacBook Pro, מדריך ההגדרות מוביל אותך דרך השלבים הפשוטים הנדרשים כדי להתחיל להשתמש ב‑Mac החדש שלך.

 

הקפד/י להתחבר לרשת אלחוטית, להפעיל את הטכנולוגיה האלחוטית Bluetooth®‎, לקבל Apple ID ולאחר מכן להתחבר ל-iCloud. הפעל/י את Siri במהלך ההגדרה, אם תרצה/י. אם ה‑MacBook Pro שלך כולל את ה‑Touch Bar, תוכל/י גם להגדיר את Touch ID ואת Apple Pay.

ניתן לבצע שלבים אלה בקלות ובמהירות באמצעות מדריך ההגדרות, אך אם ברצונך לעשות זאת מאוחר יותר, זו הדרך:

בחירת מראה בהיר או כהה. אם ברצונך לשנות את הבחירה שביצעת כשהגדרת את ה-Mac, לחץ/י על צלמית ״העדפות המערכת״ ב-Dock, או בחר/י בתפריט Apple  > ״העדפות המערכת״. לחץ/י על ״כללי״ ובחר/י ״בהיר״ או ״כהה״ עבור המראה. ניתן גם להגדיר כאן העדפות מראה נוספות.

להתחברות דרך רשת אלחוטית. לחץ/י על הצלמית של מצב הרשת האלחוטית בשורת התפריטים, בחר/י רשת אלחוטית והזן/י את הסיסמה, אם קיימת.

להפעיל או לכבות את התקשורת האלחוטית. לחץ/י על הצלמית של מצב הרשת האלחוטית בשורת התפריטים ובחר/י ״הפעל תקשורת אלחוטית״ או ״בטל תקשורת אלחוטית״.

הפעלה או כיבוי של Bluetooth. לחץ/י על צלמית המצב של Bluetooth בשורת התפריטים ובחר/י באפשרות ״הפעל את Bluetooth״ או ״כבה את Bluetooth״.

טיפ: אם אינך רואה את צלמית מצב הרשת האלחוטית או את הצלמית של Bluetooth בשורת התפריטים, תוכל/י להוסיף אותן. עבור רשתות אלחוטיות, בחר/י בתפריט Apple  > ״העדפות המערכת״ ולאחר מכן לחץ/י על ״רשת״. לחץ/י על ״רשת אלחוטית״ ברשימה משמאל ולאחר מכן בחר/י ״הצג מצב תקשורת אלחוטית בשורת התפריטים״. עבור Bluetooth, בחר/י בתפריט Apple  > ״העדפות המערכת״, לחץ/י על Bluetooth ובחר/י ״הצג את Bluetooth בשורת התפריטים״.

הגדרת ״היי Siri.״ ב-MacBook Pro שכולל את ה-Touch Bar (דגמי אמצע 2018 ומעלה), תוכל/י פשוט לומר ״היי Siri״ כדי לקבל תשובות לבקשות שלך. על-מנת להפעיל מאפיין זה בחלונית של Siri ב״העדפות המערכת״, לחץ/י על “האזן לפקודה ׳היי Siri׳״, ואז אמור/י כמה פקודות Siri כשתתבקש/י לעשות זאת.

קבל/י Apple ID. ה‑Apple ID שלך הוא החשבון המשמש אותך עבור כל הפעולות שלך עם Apple – כולל השימוש ב‑App Store, ב‑iTunes Store, ב‑iCloud, ב״הודעות״ ועוד. ה-Apple ID מורכב מכתובת דוא״ל ומסיסמה. נדרש Apple ID אחד בלבד לצורך שימוש בכל שירות של Apple, בכל מכשיר – אם מדובר במחשב שלך, במכשיר iOS או ב‑Apple Watch. מומלץ להחזיק ב‑Apple ID אישי ולא לשתף אותו – צור/י Apple ID נפרד עבור כל בן/ת משפחה.

אם עדיין אין לך Apple ID, תוכל/י ליצור מזהה זה (הוא ללא תשלום).

חשוב: במקרה שתשכח/י את סיסמת Apple ID, לא תצטרך/י ליצור Apple ID חדש. פשוט לחץ/י על הקישור ״שכחת?״ בחלון ההתחברות כדי לאחזר את הסיסמה.

הגדר/י את iCloud ב‑MacBook Pro. באמצעות iCloud תוכל/י לאחסן בענן את כל התוכן שלך – מסמכים, סרטים, מוסיקה, תמונות ועוד – ולגשת אליו מכל מקום.

כדי להגדיר את iCloud, בחר/י בתפריט Apple‏  > ״העדפות המערכת״ ולאחר מכן לחץ/י על iCloud. בחלון שמופיע, הזן/י את ה‑Apple ID והסיסמה שלך. לאחר מכן בחר/י את המאפיינים שבהם ברצונך להשתמש.

חשוב: הקפד/י להשתמש באותו Apple ID עבור iCloud בכל המכשירים שלך.

הגדר/י את Siri. ניתן להפעיל את Siri ב‑MacBook Pro במהלך ההגדרה, כאשר מופיע מסך ההפעלה של Siri. כדי ללמוד איך להפעיל את Siri מאוחר יותר ולמידע על השימוש ב-Siri ב-Mac.

הגדר/י את Touch ID. אם ה‑MacBook Pro שלך כולל את ה‑Touch Bar ואת Touch ID, תוכל/י להוסיף טביעת אצבע ל‑Touch ID במהלך ההגדרה. כדי להגדיר את Touch ID בהמשך או כדי להוסיף טביעות אצבע נוספות, לחץ/י על צלמית ״העדפות המערכת״ ב‑Dock, או בחר/י בתפריט Apple‏  > ״העדפות המערכת״. לאחר מכן, לחץ/י על Touch ID. להוספה של טביעת אצבע, לחץ/י על הכפתור ״הוסף״ובצע/י את הוראות המסך. ניתן להוסיף עד שלוש טביעות אצבע לכל חשבון משתמש, וחמש טביעות אצבע בסך הכל לכל חשבונות המשתמשים ב-MacBook Pro.

 

 

ניתן גם להגדיר אפשרויות לאופן שבו ברצונך להשתמש ב‑Touch ID ב‑MacBook Pro: כדי לבטל את נעילת ה‑Mac במקום להקיש סיסמה, כדי להשתמש ב‑Apple Pay (ראה/י Apple Pay), או כדי לרכוש פריטים ב‑iTunes Store, ב‑App Store וב‑Apple Books.

טיפ: אם אותו MacBook Pro משמש שני משתמשים או יותר, כל אחד מהם יוכל להוסיף טביעת אצבע ל‑Touch ID שתאפשר לו לבטל במהירות את הנעילה, להשלים את האימות ולהתחבר ל‑MacBook Pro. ה‑MacBook Pro שלך יכול לאחסן עד חמש טביעות אצבע בסך הכל.

 

 

 

כתיבת תגובה